تویوتا آریون، فرزندان آن و خرید و فروش بی‌واسطه‌اش در سایت دیوار

تویوتا آریون؛ که خیلی‌ها آن را با آلیون اشتباه می‌گیرند، محصول مشترک استرالیا و آسیا است. خودرویی سدان، لوکس، سایز متوسط یا همان کامپکت و اقتصادی. سال تولد آن به 2006 بازمی‌گردد و طبق اعلام مقامات تویوتا، آریون جانشین تویوتا آوالن بود که از سال 1994 خط تولید فعالی داشت. نکته جالب اما در این است که حدودا در سال 2018، تویوتا در بیانیه‌ای اعلام کرد:« با آریون خداحافظی کنید.» اما آوالن هنوز تولید می‌شود! با این حال آریون در استرالیا و کشورهای واردکننده از جمله ایران، بازار خوبی دارد و مدل‌های دست دوم آن کاملا قابل اعتماد هستند.

تویوتا آریون در سایت دیوار آگهی‌های زیادی دارد؛ پس بابت پیدا کردن آن دغدغه‌ای نداشته باشید. همچنین از این سایت می‌توانید با خیال راحت، بی‌واسطه و بدون مراجعه به دلال‌ها مدل مورد نظر خود را بخرید. اما پیش از هر چیز بگذارید از آریون و فرزندانش حرف بزنیم.

آریون برخلاف دیگر خودروهای تویوتا که نسل‌های زیادی دارد، تنها در دو نسل به بازار آمد. نسل اول آن از سال 2006 تا 2012 و نسل دومش از 2012 تا 2017 عرضه شد. هر دو نسل، سدان و 4 در، جمع و جور و و از نوع موتور جلو بودند. همچنین در مورد هر دو فرزند آریون، نمی‌توان شباهت عجیب آن‌ها را به تویوتا کمری منکر شد؛ در حدی که خیلی‌ها کمری را به نام آریون می‌خرند و بالعکس. حالا با این اوصاف، فکر می‌کنید کدام نسل آریون توانست به بازار خودروی ایران راه پیدا کند؟ هر دو! از سال 2008 واردات آریون به کشور آغاز شد و دست بر قضا و به دلیل طولانی شدن مدت انعقاد قرارداد و ...مدل 2009 آن به کشور آمد. این خودرو تا مدل 2013 و در دو مدل گرند و SE با موفقیت وارد شد تا اینکه قانون ممنوعیت ورود خودروهای بالای 2500 لیتر به تصویب رسید و دیگر به صورت رسمی، آریون جدیدتری به کشور نیامد. اما حالا بگذارید از تویوتا آریون 2010 برایتان بگوییم؛ زیرا تقریبا نسل‌ها و مدل‌های بعدی جز در چند آپشن و کمی هم دستکاری در ظاهر، تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. تویوتا آریون 2010 موتوری دارد که در ایران کمیاب است: موتور 6 سیلندر 24 سوپاپه با 3456سی سی حجم؛ یک موتور فوق‌العاده از نوع تنفس طبیعی که می‌تواند 268 اسب بخار قدرت تولید کند. حداکثر سرعت ثبت شده از این موتور نیز 228 کیلومتر در ساعت و جعبه دنده آن 6 دنده اتوماتیک است.خرید و فروش  تویوتا آریون به همه این دلایل و البته آپشن‌های بی‌نظیرش با استقبال خوبی مواجه شد.

برف پاک کن قابل تنظیم، تهویه برای سرنشینان جلو و عقب، 6 کیسه هوا، کنترل خودکار روشن و خاموش شدن چراغ‌ها، کروز کنترل، سنسور جلو و عقب، چراغ مه‌شکن، سیستم قطع سوخت در هنگام تصادف یا ضربات سنگین، تنظیم اتوماتیک ارتفاع نور چراغ‌های جلو، صفحه نمایشگر چندمنظوره، سقف شیشه‌ای کشویی، فرمان هیدرولیک قابل تنظیم و ... از امکانات تویوتا آریون است؛ یک ماشین اصیل و در عین حال لاکچری. حالا به نظر شما قیمت خرید این خودرو چند است؟ در سایت دیوار تعداد تویوتا آریون‌های آگهی شده در مقایسه با سایت‌های دیگر بیشتر است و به سادگی می‌توانید متناسب با بودجه خود، یک تویوتاسوار شیک شوید. برای مثال در این سایت آریون 2012 با 115 هزار کیلومتر کارکرد 450 میلیون تومان به فروش می‌رسد. همچنین در آگهی دیگری قیمت  تویوتا آریون آخرین مدل، یعنی گرند  2013 با 8 هزار کیلومتر کارکرد فول آپشن و در حد نو 600 میلیون تومان ارزش‌گذاری شده است. یادتان باشد همه این‌ها تقریبا به همان آریون 2010 شبیه هستند.

2121

کد خبر 1273274

برچسب‌ها