شورای شهر تهران، حناچی را به برکناری تهدید کرد/ شهردار: بدون حاشیه کار می‌کنیم

صدا و سیما نوشت: شهردار تهران در پاسخ به انتقاد اعضای شورا نسبت به تهدید به برکناری از شهرداری گفت: ما تلاش می کنیم بدون حاشیه به کار خود تا زمانی که هستیم ادامه بدهیم.

پیروز حناچی در حاشیه همایش تجلیل از ایثارگران خدمت شهرداری تهران که عصر امروز در سالن برج میلاد برگزار شد در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری انتخابات شورایاری ها افزود: در قانون برگزاری انتخابات شورایاری ها پیش بینی شده است و طی چهار دوره از انتخابات شورایاری ها افراد مختلفی در این نهاد توسط مردم انتخاب شده اند.
وی ادامه داد: انتخاب اعضای شورایاری ها در بیش از ۳۵۰ محله در واقع نشان دهنده تصمیم گیری در سطح محلات است و بنده نیز از افرادی که دلشان برای شهر می سوزد و توان و تخصص لازم را دارند دعوت می کنم که در این انتخابات نامزد شوند تا شهروندان آنها را انتخاب کنند.
حناچی تصریح کرد: در این زمینه آیین نامه اجرایی شورایاری ها به تصویب شورای شهر تهران رسیده است و قاعدتاً مبنای کار و این آیین نامه خواهد بود و در چارچوب مصوب عمل خواهیم کرد.
شهردار تهران در پاسخ به احتمال تعطیلی خط ۶ متروی تهران گفت: در این زمینه صحبتی نشده است ولی در صورتی که مشکل ایمنی داشته باشد بدون هیچ گونه اغماضی ما خط ۶ را تعطیل خواهیم کرد اما هنوز هیچ تصمیمی در این موضوع گرفته نشده است.
حناچی در پاسخ به سوال وعده مدیریت شهری مبنی بر افتتاح هر ماه یک ایستگاه مترو اظهار کرد: افتتاح هر ماه یک ایستگاه مترو مستلزم تأمین اعتبارات است و در حال حاضر نیز تعدادی از ایستگاه ها آماده بهره برداری است و تنها تجهیزات مورد نظر باید تأمین شود.
شهردار تهران در پاسخ به سوال خبرنگار صدا و سیما مبنی بر انتقاد مدیران شهری در جلسه معاونین و مدیران شهری که با حضور اعضای شورای شهر برگزار شد گفت: در این زمینه تعدادی از پروژه های بزرگ در فرایند افتتاح قرار دارند و فردا نیز میدان هفت تیر به بهره برداری خواهد رسید، در واقع بسیاری از پروژه ها نیز پیشرفت فیزیکی خوبی داشته که آنها نیز در فرایند بهره برداری قرار دارند.
وی ادامه داد: البته برخی از کار شهرداری نیز در زیر زمین انجام می شود و مردم آن را نمی بینند که از آن جمله می توان به زیرگذر استاد معین اشاره کرد که این زیرگذر نیز به زودی به بهره برداری خواهد رسید.
حناچی در ارتباط با جلسات با اعضای شورای شهر تهران ادامه داد: این جلسات به صورت مستمر برگزار می شود و مطالب مختلفی در این جلسات عنوان می شود.
وی در ارتباط با تهدید اعضای شورای شهر تهران در رابطه با پاسخ ندادن نسبت به تذکرات گفت: به هر حال این موضوع حق اعضای شورای شهر تهران است اما ما نیز تلاش می کنیم در زمان مقرر به تذکرات اعضا پاسخ دهیم که البته در برخی از مواقع این پاسخگویی با کمی تأخیر انجام می شود اما هیچ یک از تذکرات بدون پاسخ نمی ماند.
شهردار تهران در پاسخ به اینکه اعضای شورای شهر وی را تهدید به برکناری از شهرداری کرده اند گفت: ما تلاش می کنیم بدون حاشیه به کار خود تا زمانی که هستیم ادامه دهیم.
حناچی با اشاره به موضوع زباله گردی کودکان خاطرنشان کرد: در این زمینه به زودی سامانه ای طراحی خواهد شد و پیمانکاران موظف به ثبت مشخصات کارگران خود در این بخش خواهند بود و یکی از کارکردهای این سامانه ثبت تصویر کارگران است لذا کودکان در این سامانه نمی توانند ثبت نام کنند.

۲۳۲۳۱
کد خبر 1273406

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =