انتقاد از اظهارات علی مطهری در باره ستاره اسکندری/ به جای ضدانقلاب، نظام را متهم کرده‌اید

روزنامه جوان نوشت: اخیراً علی مطهری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره ویدئویی که از یکی از بازیگران سینما و تلویزیون ایران بدون حجاب اسلامی در کشوری بیگانه در فضای مجازی دست به دست می‌شود مطلبی نوشته‌اند که به دلیل ابهام در طرح مسئله و القای تلویحی یک اتهام علیه نظام اسلامی نیاز به توضیح دارد وای کاش ایشان این اندازه سهل‌انگارانه و مبهم دست به قلم نمی‌بردند.

 نماینده محترم مردم تهران ظاهراً یک مفروض داشته‌اند و بر اساس آن اقدام به نوشتن کرده‌اند، اما احتمالاً متوجه نبوده‌اند که طرح یک بعد از مسئله و رها کردن ابعاد دیگر آن می‌تواند در اذهان عمومی جامعه علیه نظام اسلامی ایجاد شبهه نماید. یادداشت ایشان این ذهنیت را ایجاد می‌کند که افرادی از داخل حکومت به شکل طراحی شده اقدام به تجسس رفتار سلبریتی‌ها درباره حجاب در خارج از کشور می‌کنند، اما واضح است که برای هیچ کدام از دستگاه‌های اطلاعاتی داخل نظام چنین مأموریتی تعریف نشده است.

علی مطهری می‌نویسد: «درباره قضیه خانم ستاره اسکندری و بازیگرانی مانند ایشان که به خارج از کشور سفر می‌کنند باید یک اصل را ملاک قضاوت قرار داد و آن این است: اگر یک بازیگر زن در یک برنامه رسمی بین‌المللی در خارج از کشور به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران شرکت می‌کند باید پوشش اسلامی را به نحو درست رعایت کند، اما اگر برای یک سفر شخصی یا خانوادگی به خارج از کشور رفته است مأمور نیستیم تجسس کنیم که آیا پوشش اسلامی را رعایت می‌کند یا نمی‌کند و اگر رعایت نکرد او را به ریاکاری و نفاق متهم کنیم زیرا منطق او این است که در داخل ایران قانون را رعایت می‌کنم و در خارج به هر دلیلی از جمله سهل‌انگاری یا همرنگ جماعت شدن رعایت نمی‌کنم، گرچه می‌دانم که درست و صلاح و حکم عقل و شرع آن است که در همه جا رعایت کنم و رفتار یگانه داشته باشم. اگر بازیگر زن یا مرد در یک سفر شخصی خارجی شعائر اسلامی را رعایت نکرد نباید به اشاعه آن بپردازیم، هرچند تذکر لازم است، اما اگر به عنوان نماینده ایران در یک برنامه رسمی بین‌المللی این شعائر را زیر پا گذاشت باید مورد مواخذه قرار گیرد.»

به طور عادی برای خواننده یادداشت علی مطهری این تلقی ایجاد می‌شود که افراد یا نهادی از داخل نظام اسلامی مسئول تجسس درباره حجاب و فیلمبرداری از سلبریتی‌ها در خارج از ایران هستند، اما ای کاش ایشان در یادداشت خود به این نکته اشاره می‌کردند که اولاً از درون نظام هنوز هیچ شخص دارای مسئولیت و حتی فرد شاخصی که منتسب به حاکمیت باشد بازیگر نامبرده را متهم به نفاق و دورویی یا چیزی شبیه این نکرده است و صرفاً در هر دو مورد پیش آمده یعنی کشف حجاب یک مجری چادری در کشور سوئیس و نیز مورد اخیر بیش و پیش از همه چهره‌های ضدانقلاب، چون مسیح علینژاد علم اتهام‌زنی و فحاشی را بلند کرده‌اند.
پس همین مسئله اثبات می‌کند تجسس‌کنندگان و آن‌ها که فیلمبرداری می‌کنند از میان عوامل ضدانقلاب هستند. کافی بود نماینده مردم تهران صرفاً به شعار و هشتگ معروف فردی، چون مسیح علینژاد در فضای مجازی «دوربین من اسلحه من» دقت می‌کردند تا یادداشت پخته تری بنویسند و اگر دقت می‌کردند متوجه می‌شدند افرادی که تشویق و تهییج برای فیلمبرداری تجسسگرایانه از افراد در معابر عمومی می‌کنند دقیقاً در میان کدام جریان قرار دارند.
وقتی مسیح علینژاد در داخل ایران پیاده‌نظام هرج و مرج‌طلب خود را تشویق به فیلمبرداری و تدوین و تقطیع و صحنه‌سازی خیابانی سازمان‌یافته کرده و اقدام به انتشار آن در فضای مجازی می‌کند چرا همین رویه را برای پیاده‌نظام خود در خارج از کشور تجویز نکند؟ بنابراین خوب بود قلم آقای علی مطهری هوشمندانه‌تر بر کاغذ می‌نشست تا به جای ضدانقلاب در این ماجرا نظام اسلامی متهم نشود. هر چند سؤالی که از ایشان به عنوان یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس و همفکران سیاسی‌شان که با لیست تدبیر و امید به مجلس راه یافته‌اند مطرح است این است که تا به حال برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب چه اقدامات عملی مؤثری انجام گرفته است.
23302
کد خبر 1273453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 20
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۶:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
  0 0
  اولاً ما مسلمانیم و اونم شیعه که خودمون را پیرو حضرت علی و فاطمه علیهم السلام می دونیم همون فاطمه ای که وقتی نابینا میره دم خونش با حجاب کامل میادو اون قضیه عجیب که خودتونبهتر از من می دونید،این خانم اسکندری و یارشیدی یا مسلمان و شیعه هستند و پیروی ائمه و حضرت بتول سلام الله علیه پس براشون نباید فرقی کند کجا هستند و حجاب داشته باشند و یا مسلمان و شیعه نیستند که اگر نیستند اعلام کنند تا مردم ما بشناسنشون. در ضمن خانم لیلی رشیدی مگر با همین کاراش بتونه خودش را تو صحنه نگهداره و الا تو سایه هست کلاً
 • IR ۰۶:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
  0 3
  این ادمها همیشه با درون خانه و پوشش مردم کار دارند و همیشه در حاشیه هستند
  • IR ۰۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
   0 0
   بیکارن
 • IR ۰۶:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
  0 2
  از درون نظام هنوز هیچ شخص دارای مسئولیت بازیگر نامبرده را متهم به نفاق و دورویی یا چیزی شبیه این نکرده است و صرفاً در هر دو مورد پیش آمده یعنی کشف حجاب یک مجری چادری در کشور سوئیس و نیز مورد اخیر بیش و پیش از همه چهره‌های ضدانقلاب، چون مسیح علینژاد علم اتهام‌زنی و فحاشی را بلند کرده‌اند.
 • IR ۰۶:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
  9 0
  کاش مطهری و امثال ایشان واقعا درد دین ،مردم و نظام را داشتند .ولی ظاهرا پرداختن به حواشی جالب تر از درمان و درد مردم است
 • IR ۰۶:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
  0 0
  من که از نوشته ی آقای مطهری دچار سوءتفاهم نشدم اینکه تو شدی مال دعواهای حزبیته
 • IR ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
  0 3
  ضد دین و ضد انقلاب تفکر شماست
 • IR ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
  5 0
  خدا و دین روزنامه جوان چیز دیگری است که ارتباطی با دین و خدای مطهری ندارد
 • IR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
  0 1
  روزنامه جوان حیا کن
 • IR ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
  0 6
  اتفاقا نظر آقای مطهری کاملا منطقی و دور از افراط و تفریط است.
 • ایران IR ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
  0 8
  روزنامه محترم قضاوت و کارشناسی را بگذارید بر عهده دیگران شما خبرها رو چاپ کنید والسلام
 • IR ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
  4 2
  روزنامه جوان حالش خوب نیست
 • IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
  0 2
  مردم با چه مسائل پیش وپا افتاده ای سرگرم میکنند
 • IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
  6 0
  مخالفم با نظر مهطری
 • من IR ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
  0 7
  مخالفم
 • IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
  10 0
  یک بازیگر شل حجاب!
 • IR ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
  5 0
  مشکل از نظر آقای مطهری نیست بلکه مشکل برداشت شما از سخنان ایشان است. منهم همین سخنان را خواندم و اصلا برداشتی که شما کردید را نداشتم و بنظر یک توضیح حقوقی آمد. شما بهتر است عینک خود را عوض کنید وگرنه به روزگار کیهان دچار خواهید شد و رنج آن برای خودتان می ماند.
 • IR ۰۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
  0 0
  اگه چیزی نگید بهشون یعنی کارزشتشون راتایید کرده اید وکل جامعه بهم می ریزه
 • IR ۰۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
  0 5
  چه گیریدادید به مطهری
 • IR ۰۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
  0 5
  مخالفتونم اقای روزنامه جهان مطهری نظرشو داده