ترکیه موافق انتقال آب وان به دریاچه ارومیه است

مؤسس نخستین سمن ایرانی در سازمان ملل متحد (ژنو) در جلسه بررسی انتقال آب به دریاچه ارومیه گفت: انتقال آب از دریاچه وان ترکیه به دریاچه ارومیه مورد تأیید چهار دانشگاه بین المللی قرار گرفته است و هیچ مشکل زیست محیطی ندارد و کشور ترکیه نیست موافق این انتقال است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، فرهاد افشار در تشریح این خبر گفت: طرح مطالعاتی انتقال آب از دریاچه وان ترکیه به دریاچه ارومیه آماده ولی دولت بدلیل مطالعه نشدن آن، اقدام به رد این پروژه کرده با این حال طرف تُرکیه‌ای و وزارت امور خارجه موافق این طرح هستند.

وی خاطر نشان کرد: کشور ترکیه با انتقال آب از وان به دریاچه ارومیه موافق است ضمن اینکه آنها با احداث یک نیروگاه برق آبی در مسیر انتقال آب، و انتقال انرژی به کشور ترکیه از این پروژه سود می‌برند و به همین دلیل موافقت خود را با این طرح اعلام کرده‌اند.

افشار ادامه داد: این پروژه نیاز به بودجه دولتی ندارد ضمن اینکه در شرایط کنونی تعلل در اجرای این طرح بی معنی است و با توجه به امکان اجرا و بهره‌برداری از این طرح تنها در یک سال، می‌توان طی ۳ سال با استفاده از این طرح دریاچه ارومیه را احیا کرد.

46

کد خبر 1273985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =