باید البرز را در مسیری که به سوی رشد و تعالی می‌رود، حمایت کنیم

رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی گفت: البرز سکوی پرشی برای صادرات تولیدات دانش بنیان و محصولات فنی و مهندسی است بنابراین باید برای ارائه تسهیلات به این بخش توجه ویژه ای صورت گیرد.

به گزارش خبرآنلاین ، مرتضی شهیدزاده در جلسه مشترک کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی البرز که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه باید البرز را در این مسیری که در جهت رشد و توسعه پیش گرفته همراهی کنیم، افزود: از زمانی که دکتر شهبازی در سمت استانداری البرز قرار گرفته خبرهای خوبی در راستای ایجاد بسترهای فعالیت و مشارکت بخش خصوصی در این استان می شنویم.

وی با تشریح خدمات صندوق توسعه ملی ادامه داد: این صندوق در جهت تبدیل بخشی از منابع خود به ثروت های ماندگار و حفظ  سهم نسل های آینده از منابع نفت و گاز اقدام می کند.شهیدزاده گفت: از اعتبارات صندوق توسعه ملی طبق تاکیدات و منویات مقام معظم رهبری در جهت راه اندازی و حمایت پروژه های بخش خصوصی بهره برداری می شود.

وی با تاکید بر اینکه ما با سیستم بانکی عجین هستیم، افزود: البرز از ظرفیت بزرگ استقرار مجموعه های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی برخوردار است از این رو باید بانک ها توجه ویژه ای در راستای ایجاد، توسعه و حمایت شرکت های دانش بنیان مستقر در این استان داشته باشند.

رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی با بیان اینکه استاندار البرز برای جلب مشارکت های بخش خصوصی بسترسازی کرده است، اضافه کرد: البرز سکوی پرشی برای صادرات تولیدات دانش بنیان و محصولات فنی و مهندسی است بنابراین باید برای ارائه تسهیلات به این بخش توجه ویژه ای صورت گیرد.

وی گفت: در خصوص تخصیص اعتبارات تبصره ۱۸ سهم صندوق و بانک ها در اختیار وزارتخانه ها قرار می گیرد تا با توجه به طرح های دارای توجیه در استان ها، ارائه شود.

شهیدزاده افزود: مسائل مطروحه در این جلسه را مورد بررسی قرار داده و پس از جمع بندی، تصمیمات لازم گرفته می شود.

وی با بیان اینکه به دعوت استاندار تلاشگر البرز در این نشست مهم حضور یافتم، عنوان کرد: از سال ۹۴ در مجموع ۶۰ هزار میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی در اختیار رونق تولید، صنعت، کشاورزی، دانش بنیان و ... کشور قرار گرفت.

۴۶

کد خبر 1274027

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =