کلنگ‌زنی فاز اول آب‌رسانی به روستاهای الیگودرز/ آب‌رسانی به ۱۲۲۴ روستا در دولت تدبیر و امید

آئین کلنگ زنی فاز اول پروژه آبرسانی به روستاهای متاثر از طرح قمرود و افتتاح آبرسانی به ۳۴ روستای سطح استان با حضور وزیر نیرو ، استاندار لرستان و مجمع نمایندگان مردم لرستان در الیگودرز انجام گرفت.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان در این مراسم گفت : در دهه ۶۰ لرستان دارای بیش ۳۴۰۰ روستا بوده اما در سرشماری سال ۱۳۹۵ تعداد روستاههای این استان به ۲۸۸۶ روستا رسیده  که خیلی از آنها خالی از سکنه شدند و عمده دلیل آنها ،  اول بحث اشتغال و دوم بحث مشکلات آبرسانی بود.

وی افزود : آخرین آماری که داریم سال گذشته تعداد ۱۰ روستا اضافه شده و هم اکنون به ۲۸۹۶ روستا رسیده ،دلیل آن نیز سیاستهای دولت تدبیر و امید در بحث خدمات زیربنایی و آبرسانی به روستاهها و اشتغال جوانان بود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان با بیان اینکه ۱۵۵۵ روستا بالای بیست خانوار داریم اظهار داشت: بجز ۵۷ روستا ، مابقی روستاهها بطور کامل آبرسانی شدند و از آب شرب سالم برخوردار هستند.

شاخص بهره مندی از آب شرب بالغ بر ۸۰ درصد

کاکاوند شاخص بهره مندی از آب شرب در استان را بالغ بر ۸۰ درصد  اعلام کرد و تصریح نمود:  این میزان حدود ۶ درصد بالاتر از میانگین کشوری است در صورتیکه تا قبل از این دولت حدود ۳ درصد پایین تر از میانگین کشوری بودیم.

وی همچنین با اشاره به تعداد روستاههای آبرسانی شده در دولت تدبیر و امید گفت : ۱۲۲۴ روستا در این دولت آبرسانی شدند

مدیرعامل آبفار لرستان طرح مجتمع آبرسانی قمرود را طرحی در راستای اجرای عدالت اجتماعی و برگشت اعتماد به مردم عنوان نمود و افزود: سال گذشته با همت مهندس جانیاز{ مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب روستایی کشور} و پیگیری های مجدانه خدابخشی نماینده الیگودرز بحث تخصیص و مجوز آب پروژه و اعتبارات آن در محل صندوق توسعه ملی گنجانده شد و در سال ۹۷ مبلغ ۲.۵ میلیارد تومان تخصیص گرفت.

کاکاوند در رابطه افتتاح و کلنگ زنی مجتمع قمرود گفت : در طرح مجتمع قمرود در مجموع ۹۶ روستا با جمعیت ۲۵۵۳۲ نفر از آب شرب سالم برخوردار خواهند شد.

وی تصریح کرد: در این پروژه یک انشعاب در کانال قمرود گرفته خواهد شد و ۲ ایستگاه تصفیه خانه ساخته میشود که در یک ایستگاه ۲۷ لیتر در ثانیه و در ایستگاه بعدی ۶۶ لیتر در ثانیه آب پمپاژ خواهد شد.

احداث ۲۰ مخزن جدید

مدیرعامل آبفار لرستان عنوان کرد : در حال حاضر ۲۲ مخزن با ظرفیت  ۲۰۰۰ هزار متر مکعب موجود است و  ۲۰ مخزن جدید احداث می گردد .

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: در صورت حمایتهای شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور این پروژه تا قبل از فرارسیدن فصل گرمای سال آتی با افتتاح طرح ، روستاههای  این مسیر از آب سالم شرب بهره مند شوند.

46

کد خبر 1274166

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =