روایت وزیر اطلاعات احمدی‌نژاد از دیدارش با ولیعهد سعودی/ احمد خاتمی: تحریم رهبری تحریم کل ملت ایران است

تسنیم نوشت: وزیر سابق اطلاعات با اشاره به اینکه دشمن به دنبال ایجاد اشتباه محاسباتی بین مردم و مسئولان است، گفت: دشمن نمونه‌ای ازاین اشتباه محاسباتی را با تهدید به وجود می‌آورد تا مردم و مسئولان در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی خود در دفاع از انقلاب متزلزل شوند

حجت‌الاسلام حیدر مصلحی شامگاه چهارشنبه در یادواره 220 شهید اصناف و بازار همدان در حسینه‌امام(ره) همدان گفت: به فرموده مقام معظم رهبری دشمن با ترفند نفوذ درصدد پیاده کردن این روش برای از پای‌درآوردن نظام اسلامی است اما سخت در اشتباه است، چون انقلاب ایران اسلامی به الگوی فرهنگ ایثار و شهادت حضرت علی‌بن‌الحسین‌(ع) وصل است و هیچگاه موفق نخواهد شد.

او ادامه داد: سال قبل سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) حدود 500 ‌دانشجو را با پرسشنامه 5 تا 7 صفحه‌ای به داخل زئران کربلا فرستاد تا دلیل اصلی حضور مشتاقانه این همه زائر و رمز موفقیت ایران اسلامی را بیابد انقلابی که بعد 4 دهه همچنان پابرجاست و به مانند انقلاب‌های روسیه، فرانسه و الجزایر و غیره سرنگون نشده است و حتی برای 4 دهه بعدی هم برنامه دارد.

مصلحی گفت: سرانجام اطلاعاتی که سیا از این تحقیق به دست‌آورد طبق اطلاعاتی که ما داریم آنست که  ایران اسلامی و مردم انقلابی ایران به فرهنگ ایثار و شهادتی وصل هستند که شهدا آن  را مدیریت می‌کنند و فرهنگ ولایت فقیه عامل پایداری این نظام است.

او  درباره  دیدارش با ولیعهد سعودی در دوران وزارتش گفت: در این گفت‌و گو موضوع حمایت آل‌سعود از رژیم بعثی مطرح شد و سعودی‌های به صراحت اذعان کردند که در زمان جنگ تحمیلی از صدام بعثی 40 میلیارد دلار حمایت کردند و کشورهای خلیج فارس هم کمک 30 میلیارد دلاری از صدام داشتند اگرچه سرانجام این ایران بود که پیروز میدان جنگ شد.

وزیر سابق اطلاعات گفت: نقص‌هایی در کشور وجود دارد که  هم باید از آنها انتقاد و گلایه کرد و هم باید هوشمندانه  فرصت آسیب رساندن به کشور را  آنهم در این جنگ اقتصادی از دشمن گرفت، یعنی نباید کشور 2 قطبی شود بنابراین موفقیت در اقتصاد مقاومتی مرهون تلاش و همت مردم و مسئولان است.

مصلحی با اشاره به اینکه مگر ما دستگاه اطلاعاتی در کشور نداریم، آنها باید وارد عرصه  شوند و به این مشکل رسیدگی کنند، گفت: یکی از راه‌های نفوذ دشمن ایجاد نارضایتی در مردم نسبت به مسئولان و انقلاب است که با روش‌هایی مانند ایجاد گرانی در جامعه آن را پیاده می‌کند.

کسانی که در پی تخریب نهاد ولایت فقیه هستند، خائن به این کشورند

حجت‌الاسلام سید احمد خاتمی خطیب موقت نماز جمعه تهران در  مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر  با تاکید بر اینکه کسانی که در پی تخریب نهاد ولایت فقیه هستند، خائن به این کشورند افزود: این افراد خائن به کشور، ملت، آرمان‌های امام و شهدا و خائن به اسلام هستند.

خاتمی تصریح کرد: افرادی که عکس امام خمینی(ره) را در دست می‌گیرند ولی بر عکس ایشان عمل می‌کنند افرادی هستند که به این نظام و انقلاب خیانت زیادی کرده‌اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری به سالروز شهادت شهید بهشتی اشاره کرد و افزود: امروز آن خطی که شهید بهشتی در قوه قضائیه ترسیم کردند را امروز آیت‌الله رئیسی دنبال می‌کند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: این قانون « از کجا آورده ای» تصویب شده بود ولی به دلایلی معطل مانده بود که آقای رئیسی این قانون را احیا کرد و گفت اولین کسی که لیست زندگی و اموالش را به مقام معظم رهبری می‌دهد من هستم و علاوه بر ایشان، به مردم هم ارائه می‌کنم.

ضعیف النفس‌ها امروز دم از مذاکره با آمریکا می‌زنند

او با بیان اینکه بعضی از ضعیف النفس‌ها امروز دم از مذاکره با آمریکا می‌زنند گفت: امروز مذاکره تسلیم است و با توجه به اینکه تسلیم در برابر استکبار و دشمنان جنایتکار ذلت است، ملت ایران به هیچ عنوان زیر بار ذلت نمی‌روند.ما مذاکره را تجربه کردیم و چند سال کشور درگیر مذاکره بود اما هیچ چیزی عاید کشور نشد. تجربه ثابت کرده که مذاکره جواب نمی‌دهد و تنها چیزی که پوزه استکبار را به خاک می‌مالد ایستادگی و مقاومت است.

وی با تاکید بر اینکه ترامپ برای جذب رای به دنبال این است که بگوید ایران را من بار دیگر پای میز مذاکره آوردم گفت: این آرزو را قطعا ترامپ به گور می‌برد و هیچ زمانی نمی‌تواند ایران را به مذاکره بکشاند.

تحریم مقام معظم رهبری تحریم کل ملت ایران است

امام جمعه موقت تهران به تحریم مقام معظم رهبری از سوی آمریکا اشاره کرد و افزود:  این اقدام تحریم کل ملت ایران است و سبب شد که امروز مردم قاطعانه تر شعار مرگ بر آمریکا را سر دهند.

27216

کد خبر 1274201

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =