ماجرای تصادف آمبولانس هلال‌احمر با حاضران یک رژه چه بود؟

روزهای گذشته فیلمی از تصادف عجیب و غریب یک آمبولانس هلال احمر دست به دست می‌شود. فیلمی بی‌تاریخ و بی توضیح.اما ماجرا چیست؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر؛ جمعیت هلال‌احمر، ۲۷ اسفند سال ۱۳۸۹ در حاشیه افتتاحیه طرح امدادونجات نوروزی در شهرستان پاکدشت استان تهران یک آمبولانس جمعیت هلال‌احمر با مسئولین ایستاده در مسیر کندرو برخورد کرد و منجر به مصدومیت آنها ‌شد، اما چرا و چگونه این اتفاق رخ داد؟ 

ابراهیم تاجیک‌نوری؛ رئیس وقت جمعیت هلال‌احمر پاکدشت و یکی از مصدومان این حادثه دراین‌باره می‌گوید: حادثه در پایان مراسم افتتاحیه طرح نوروزی سال ۱۳۸۹ رخ داد. این مراسم توسط اداره میراث فرهنگی و گردشگری برگزار شده بود و جمعیت هلال احمر استان تهران تنها به عنوان نهاد مشارکت کننده حضور داشت.

او در تشریح حادثه گفت: مراسم رو به پایان بود که با اصرار رئیس وقت اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران که عنوان دبیر کمیته خدمات سفر را هم داشت، رژه‌ای خارج از برنامه ریزی قبلی و با وجود مخالفت مسئولین حاضر برگزار و منجر به حادثه شد.

معاون امدادونجات هلال احمر استان تهران گفت: این حادثه به طور دقیق توسط نهادهای نظارتی کاملا بررسی شده است. هنگامی که آمبولانس هلال‌احمر اقدام به حرکت می‌کند، خودروی آتش‌نشانی پشت سر او با زدن بوق مکرر و اصرار به حرکت موجب برهم زدن تعادل راننده آمبولانس، خارج شدن کنترل کلاچ خودرو از زیر پای راننده و متاسفانه وقوع این حادثه می‌شود.

به گفته تاجیک‌نوری این مراسم اصلا مانور نبوده و یک رژه بدون برنامه‌ریزی بوده است: جمعیت هلال‌احمر در این حادثه مقصر نبود، ضمن اینکه مجری مراسم اداره میراث فرهنگی و گردشگری بود.

گفتنی است با توجه به آیین‌نامه‌های سازمان امداد و نجات، مانور یا رژه، پروتکل و سناریوی اجرایی است و ایمنی خاص خود را دارد که در همه مانورهایی که جمعیت هلال احمر برگزار می‌کند، اجرا می‌شود.

این کلیپ در طول ۱۰ سال گذشته به تکرار و هر بار به بهانه ای بازنشر می شود و کسی متوجه زمان و مکان وقوع آن نیست.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1274457

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =