واکنش رییس کانون وکلا به اظهارات اخیر رییس دیوان‌عالی کشور درباره فریب‌کاری زنان وکیل

رییس کانون وکلای دادگستری مرکز به اظهارات اخیر رییس دیوانعالی کشور در مورد برخی از زنان وکیل که قضات باید مراقب ناز و فریب آن‌ها باشند، واکنش نشان داد.

به گزازش خبرآنلاین، عیسی امینی در واکنش به اظهارات اخیر رییس دیوانعالی کشور در مورد برخی از زنان وکیل که قضات باید مراقب ناز و فریب آنها باشند، گفت: اینگونه اظهار نظرها نسبت به بانوان کشورمان که همواره نقش افرین بوده اند بهت آور و موجب تاسف بوده و قبل از انکه نیاز به بررسی تصویر باشد مستلزم اصلاح تصور ما از شان ارزشمند زن است. با استعمال کلماتی همچون برخی و بعضی نمی توان مانع انتقال مفهوم تهمت و تحقیر نسبت به زنان عزیز شد و طرح آن نشان از دیدگاه اشتباه ما نسبت به زنان دارد.

او ادامه داد: من نمی‌خواهم وارد شکایات و گلایه های بانوان وکیل شوم ولی آنچه مسلم است صنف وکالت فراتر از جنسیت اداره می شود و سهم بانوان همسان همکاران مرد و بی محدودیت است.اگر در علم ریاضی زنانی همچون مریم میرزا خانی درخشیدند نام بانوان وکیل در جایگاه هیات مدیره و مراجع انتظامی و ارگان ها و کمیسیون های کانون وکلا، این کهن نهاد مدنی به ثبت رسید و کانون وکلا نیز بدستشان اداره می شود. حال وقتی که رییس محترم قوه قضاییه به کرامت ونقش بی بدیل زن در توسعه جامعه و تمدن سازی تاکید می کند اینگونه اظهارات بی پروا در تعارض جدی با جایگاه تاریخی ودینی بانوان و سند تحول است و شایسته مسند عالی ترین مرجع قضایی نیست.

۲۳۵۲۳۵

کد خبر 1274533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =