پیش‌بینی هواشناسی؛ کاهش دما در شمال کشور

ایرنا نوشت: کارشناس سازمان هواشناسی گفت: طی روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه ( ٩، ١٠ و ١١ تیرماه ) کاهش ٧ تا ١٠ درجه‌ای دما را در نوار شمالی کشور شاهد خواهیم بود.

فریبا گودرزی گفت: این کاهش دما از بعدازظهر یکشنبه در استان های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رخ می‌دهد.
او ادامه داد: برای امروز شنبه (٨ تیرماه) در بیشتر مناطق کشور جوی آرام خواهیم داشت که به تدریج از فردا یکشنبه جریانات شمالی روی دریای خزر تقویت می‌شود و همراه با عبور امواج تراز میانی از روی نوار شمالی، بعدازظهر روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه بارش باران گاهی همراه با رعد و برق در استان های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رخ ‌می‌دهد.
او ادامه داد: بیشینه بارش طی بعدازظهر یکشنبه و دوشنبه در استان های گیلان و غرب مازندران خواهد بود و در این مدت دریای خزر نیز مواج است.
گودرزی گفت: روزهای دوشنبه تا چهارشنبه این هفته بعدازظهر ها و شب ها در شمال شرق، شرق و استان های سمنان، جنوب تهران، شمال و شرق اصفهان و یزد، وزش باد شدید پیش بینی شده که سبب خیزش گرد و خاک خواهد شد.

آسمان تهران صاف خواهد بود
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز آسمان تهران صاف و همراه با وزش باد خواهد بود، کمینه دمای امروز پایتخت ٢۵ درجه بالای صفر بود و بیشینه دما به ٣٨ درجه خواهد رسید.
گودرزی گفت: شهرکرد با دمای ١٣ درجه بالای صفر و اهواز ۴٩ درجه بالای صفر به ترتیب خنک ترین و گرمترین نقاط کشور در ٢۴ ساعت گذشته بودند.

۲۳۵۲۳۴

کد خبر 1274683

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =