۰ نفر
۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
اعلام جزئیات یک کودک‌آزاری در قزوین

مهر نوشت: در یک حادثه غیر منتظره مادر عصبی با فرو کردن کلید در سر کودک شش ساله خود، وی را راهی بیمارستان کرد.

روز گذشته در یکی از محله‌های شهر مادر قزوینی برای تنبیه فرزند ۶ ساله خود ضربه‌هایی را با کلید به سر کودک خود می زند که این اقدام باعث شد تا کلید وارد بافت‌های مغزی کودک شده و این جراحت کودک را راهی بیمارستان کند.

دختربچه ۶ ساله در بیمارستان بلافاصله توسط پزشکان مغز و اعصاب تحت جراحی قرار می گیرد.

علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی قزوین در این باره اظهارداشت: با اطلاع از این حادثه بلافاصله تیم اورژانس اجتماعی در بیمارستان حضور یافت و ماجرا پیگیری شد اما علت تنبیه هنوز مشخص نیست ولی
بررسی‌های لازم صورت گرفته و دستگاه قضایی، نماینده حوزه اجتماعی استانداری و امور بانوان و خانواده استانداری به دنبال کسب اطلاع از ابعاد آن هستند.

مدیرکل بهزیستی استان تصریح کرد: در حال بررسی موضوع هستیم تا هدف مادر از این اقدام مشخص شود سپس اطلاع رسانی خواهد شد...

وارثی در خصوص امکان سلب حضانت از مادر کودک گفت: شاید در این مورد نتوان به راحتی سلب حضانت کرد ولی پس از بررسی‌ها می توان تصمیم گیری کرد.

منوچهر مهرام رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین نیز خواستار ورود دستگاه قضایی در این مسئله شده و منوچهر حبیبی معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین نیز در واکنش به این کودک‌آزاری ضمن ابراز تاسف از این اقدام از مدیرکل بهزیستی و مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خواسته تا این موضوع را بدقت بررسی کرده و گزارش دقیق از آن ارائه کنند.

صدیقه ربیعی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین هم خواستار رسیدگی به پرونده کودک آزاری، از مقامات صالح قضایی شد.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: به عنوان دبیر مرجع متناظر ملی کنوانسیون حقوق کودک، خود را مسئول وحامی حقوق کودکان این استان دانسته و در احقاق حقوق این کودک نیز از هیچ تلاشی فروگذار نخواهم کرد.

۲۳۵۲۳۷
کد خبر 1275470

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =