نسخه انگیسی رمان‌های گرافیکی «جمشید غروب» منتشر می‌شود

رمان گرافیکی دوجلدی «جمشید غروب» از مجموعه رمان‌های گرافیکی «آخرین داستان» نوشته اشکان رهگذر به زبان انگلیسی منتشر می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نشر مارکوزیا که پیش از این دو جلد نخست مجموعه رمان‌های گرافیکی «آخرین داستان» با عنوان «جمشید طلوع» و «جمشید طلوع ۲» را به زبان انگلیسی منتشر کرده بود، در ادامه این روند نسخه انگلیسی رمان‌های گرافیکی «جمشید غروب» و «جمشید غروب ۲» نوشته اشکان رهگذر را منتشر می‌کند.
این انتشارات رمان گرافیکی دوجلدی «جمشید غروب» با عنوان «جمشید ۳» را از ۱۰ جولای (۱۱ تیرماه) و رمان گرافیکی «جمشید ۴» را از ۵ آگوست (۱۴ مردادماه) به شکل آنلاین در سایت آمازون و دیگر سایت‌های معروف فروش کتاب آنلاین و به شکل فیزیکی در کشورهای انگلیسی‌زبان ازجمله آمریکا، انگلستان و استرالیا منتشر می‌کند.
رمان‌های گرافیکی «جمشید» به‌عنوان پیش درآمدی برای انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» در استودیو هورخش تولیدشده‌اند. این مجموعه چهارجلدی با برداشتی آزاد از شاهنامه فردوسی، قصه دوران پادشاهی جمشید را به تصویر می‌کشند.


استودیو انیمیشن هورخش از سال ۱۳۸۴ درزمینهٔ تولید آثار انیمیشنی، رمان‌های گرافیکی و بازی فعالیت می‌کند و انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» به نویسندگی و کارگردانی اشکان رهگذر نخستین انیمیشن بلند سینمایی این استودیو است که با برداشتی آزاد از شاهنامه به روایت قصه ضحاک، کاوه آهنگر و آفریدون می‌پردازد. انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» تاکنون موفق به کسب ۹ جایزه ملی و بین‌المللی شده است.
نشر «مارکوزیا» که دفتر اصلی آن در لندن است، به شکل تخصصی از سال ۲۰۰۵ درزمینهٔ انتشار رمان گرافیکی (گرافیک نوول) و کمیک فعالیت می‌کند.

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1275623

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =