«ارتقاء مدیریت مدرسه» و «نشاط تربیتی» شعار آموزش پرورش البرز

سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز در گردهمایی استانی شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش و نواحی و مناطق استان گفت: برنامه های آموزش و پرورش استان، باید معطوف به سند تحول، رویکرد مدرسه محوری، تحول در محتوا و تحول در مدیریت باشد.

به گزارش خبرآنلاین ، سالار قاسمی در نخستین گردهمایی مشترک شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش، و مناطق ۸ گانه استان گفت: هدف من از برگزاری این گردهمایی ضمن ایجاد همدلی بیش تر،هم اندیشی و خرد جمعی مجموعه شورای معاونین استان برای هرچه بهتر برگزار شدن پروژه مهر و ایجاد یک وحدت فرماندهی برای انسجام در فعالیت های آموزش و پرورش استان البرز در این خصوص بود.

سالار قاسمی ادامه داد: مجموعه شورای معاونین استان که امروز در این جلسه حضور دارند  باید به توان تاثیرگذاری و اهمیت کار خود واقف باشند و قدر این فرصت را برای خدمتگزاری بیش تر بدانند، زیرا تصمیمات و اقدامات ما بر روی نیم میلیون دانش آموز و یک میلیون نفراز اولیا تاثیر مستقیم دارد. به همین جهت پیشنهاد می کنم این نشست به صورت فصلی برگزار شود تا بهتر بتوانیم  نقاط ضعف و قوت را در مدیریت آموزش و پرورش استان بررسی کنیم و تصمیمات لازم را اتخاذ کنیم.

قاسمی یادآور شد: در جلسات شورای معاونین آموزش و پرورش باید یک نگاه خلاق، ایده پرداز، کیفی و مساله محور حاکم باشد تا از پرداختن به موضوعات تکراری و کلیشه ای دوری شود.

وی در ادامه گفت: تمام فعالیت های آموزش و پرورش باید کیفی باشد به همین جهت راهبرد و رویکرد اصلی آموزش و پرورش استان البرز "بهبود مستمر کیفیت" است که برای دستیابی به آن دو شعار "ارتقاء مدیریت مدرسه" و "نشاط تربیتی" را در استان مطرح کردیم و معتقدیم هرگاه مدیریت مدرسه ارتقا پیدا کرد و مدرسه شوق انگیزایجاد شد قطعا منجر به بهبود کیفیت در فعالیت های آموزشی و پرورشی نیز می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: تمام برنامه ها و اقدامات در اداره کل و نواحی و مناطق باید معطوف به سند تحول بنیادین، رویکرد مدرسه محوری، تحول در محتوا و تحول در مدیریت باشد و هیچ برنامه ای بدون لحاظ نمودن این موارد تدوین و اجرا نشود.

سالار قاسمی تصریح کرد: اولین چیزی که در مدیریت خصوصا در آموزش و پرورش باید شکل بگیرد اعتماد است و آن هم از طریق صداقت در زبان و عمل به دست خواهد آمد، آن نکته ای که در بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری نیز مطرح شد و باید برای ما حائز اهمیت باشد ایجاد امید بود،البته ایشان از امید صادق گفتند.

وی افزود: بنابراین از ارائه گزارش های غیرواقعی و آمارسازی درباره توفیقات یا ضعف ها و آسیب ها جدا پرهیز شود،ما باید به دنبال ارائه تصویر واقعی از وضعیت حوزه های مختلف باشیم تا به فراخور آن تصمیمات لازم و مناسب اتخاذ شود.

وی بیان داشت: کارکنان اداری اداره کل آموزش و پرورش و ادارات مناطق باید خود را خادم همکاران فرهنگی و اولیای دانش آموزان بدانند و شان دیگری جز این برای خود قائل نباشند. خودم نیز علیرغم همه مشغله ها و جلسات و برنامه های متعدد همیشه تلاش کرده ام درب اتاق من برای ارباب رجوع باز باشد و صرفا سه شنبه ها با مردم دیدار ندارم و البته این وظیفه ما است و منتی بر مردم نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در پایان گفت: ادارات آموزش و پرورش وظیفه پیشگیری از تخلفات را دارند تا از همکاران به خوبی حراست شود و اگر جایی تخلفی صورت گرفت نشان می دهد نقش نظارتی خود را خوب انجام نداده ایم.

۴۶

کد خبر 1275695

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =