شهرداری از منافع مالی طرح ترافیک چشم‌پوشی کرده است؟

تسنیم نوشت: شهردار تهران گفت: ما در بعضی قسمت‌های طرح ترافیک جدید از ۵ درصد از منافع مالی خود چشم‌پوشی کرده‌ایم تا یک طرح ترافیک درست را به بهترین شکل پیش ببریم.

پیروز حناچی امروز در حاشیه افتتاح دومین نمایشگاه دوچرخه شهری و حمل‌ونقل پاک با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره اظهارنظر یکی از مدیران شهرداری مبنی بر ارزان بودن بنزین اظهار کرد: برآیند تصمیمات ما باید طوری باشد که توسعه حمل‌ونقل عمومی را در پی داشته باشد، در واقع تصمیمات باید اجتماعی باشد و به تمام ابعاد آن نیز توجه شود.

وی با بیان اینکه آیا حمل‌ و نقل عمومی می‌تواند جایگزین سهم 4 درصدی حمل‌ و نقل شخصی شود یا خیر یادآور شد: پاسخ این سؤال این است که به شکل آنی «خیر»! اما تمام تلاش ما پر کردن این فاصله است؛ تلاش برای تامین ٢ هزار واگن نیز برای افزایش سهم مترو در حمل و نقل عمومی است و در این زمینه، ایستگاه‌ها و زیرساخت‌ها فراهم است.

شهردار تهران با اشاره به اینکه اضافه شدن این تعداد واگن‌ می‌تواند ظرفیت مسافرگیری را افزایش و سرفاصله خطوط را به شدت کاهش دهد، گفت: فراموش نکنیم که تاکسی در دنیا یک وسیله حمل‌ و نقل فانتزی تلقی می‌شود و نقش اصلی ندارد اما در کشور ما شاید به دلیل ارزان بودن سوخت است که تاکسی‌ها کارکردی همانند سایر کشورها ندارند. 

وی در ادامه با بیان اینکه وابستگی صرف شهر به خودروها می‌تواند تهدید جدی برای سلامت شهروندان باشد، گفت: در دو هفته گذشته تعداد زیادی اتوبوس و مینی‌بوس را به شبکه حمل‌ونقل اضافه کردیم؛ تقویت ناوگان اتوبوسی و ریلی تهران هم توسط شهرداری و هم توسط دولت با جدیت در حال تعقیب است.

حناچی در پاسخ به پرسشی در مورد مباحثات اخیر درباره طرح جدید ترافیک گفت: وقتی موضوعات تک‌بعدی دیده می‌شوند مشکلاتی را به وجود می‌آورند اما اگر اطلاع‌رسانی کامل و درست در مورد آن‌ها صورت پذیرد، بسیاری از مسائل حل می‌شود؛ به‌عنوان مثال شهرداری متهم شده است که در طرح ترافیک جدید نگاه مالی دارد اما حاکی از این است که ما در بعضی قسمت‌های طرح ترافیک جدید از 5 درصد از منافع مالی خود چشم‌پوشی کرده‌ایم تا یک طرح ترافیک درست را به بهترین شکل پیش ببریم و به شهر کمک کنیم.

۲۳۵۲۳۸
کد خبر 1275752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =