مجموعه‌ داستان جدید رسول یونان منتشر شد

جدیدترین مجموعه‌ داستان رسول یونان با عنوان «همه به هم شب‌به‌خیر گفتند اما کسی نخوابید» توسط نشر نیماژ روانه بازار کتاب شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کتاب «همه به هم شب‌بخیر گفتند اما کسی نخوابید» جدیدترین مجموعه داستان‌های کوتاه رسول یونان، نویسنده، مترجم و شاعر معاصر ایرانی، در دسترس عموم مخاطبان داستان و به‌خصوص علاقه‌مندان آثار رسول یونان قرار گرفت.

این مجموعه‌داستان ۱۴۲ صفحه‌ای شامل ۳۱ داستان کوتاه است؛ داستان‌هایی نظیر «دانیال و سگ‌های وحشی»، «هرجا تو بخواهی آنجا می‌رویم»، «چراغ‌زنبوری»، «احمق‌های بدبخت»، «نگران نباش! پاپیون فرار کرد» و… در این مجموعه داستان به چاپ رسیده است.

رسول یونان شاعر، نویسنده و مترجم ایرانی متولد سال ۱۳۴۸شمسی است. او در دهکده‌ای کنار دریاچه ارومیه به دنیا آمده و هم‌اکنون ساکن تهران است. او تاکنون چندین و چند دفتر شعر، مجموعه‌داستان کوتاه و رمان به چاپ رسانده‌است. گزیده‌ای از دو دفتر شعر رسول یونان با عنوان «رودی که از تابلوهای نقاشی می‌گذشت» توسط واهه آرمن به زبان ارمنی ترجمه شده و در تهران به چاپ رسیده است.

همچنین تعدادی از آثار او توسط مریوان حلبچه‌ای به کردی سورانی ترجمه شده است و مجموعه ترانه‌های او با عنوان «یه روزی یه عاشقی بود» که پیش‌ترها نشر نیماژ آن را منتشر کرده بود توسط سعیده‌سادات سیدکابلی به فرانسه ترجمه و از سوی انتشارات کریستف شُمان در کشور فرانسه منتشر شده است.

شمارگان کتاب «همه به هم شب‌به‌خیر گفتند اما کسی نخوابید» هزار و ۱۰۰ نسخه و قیمت پشت جلد آن ۲۲ هزار تومان است.

۲۵۸۲۵۸
کد خبر 1275958

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =