تاکید رییس کل دادگستری لرستان بر رسیدگی به تخلفات شوراهای شهر استان

مهر نوشت : رئیس‌کل دادگستری لرستان با اشاره به کشف تخلفات اعضای شوراها با ورود سپاه و اداره اطلاعات، گفت: تحقیقات روی پرونده تخلفات عضو شورای شهر بروجرد، شهردار و ۴ عضو شورای الشتر ادامه دارد.

جعفر بدری  در گردهمایی ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه سال گذشته ۳۴۰۰ مورد طلاق در استان داشته ایم که بیشترین آمار طلاق مربوط به مرکز لرستان با یک هزار و ۸۰ مورد است، اظهار داشت: در بروجرد ۶۵۳ مورد طلاق، در دورود ۴۱۸ مورد، در ازنا ۱۶۵ مورد، در الشتر ۱۱۱ مورد، در کوهدشت ۳۵۲ مورد و در پلدختر ۱۳۵ مورد طلاق ثبت شده است.

وی تصریح کرد: آمار طلاق طی سال گذشته نسبت به سال قبل آن یک درصد افزایش داشته است.

رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به اینکه در عفو بهمن ماه سال گذشته یک چهارم زندانیان را آزاد کردیم، اما در عین حال تراکم زندانی بیش از ظرفیت است، گفت: ظرفیت زندان های لرستان ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ نفر است در حالیکه ۴۵۰۰ زندانی داریم.

بررسی 180 هزار پرونده در سال گذشته

بدری با بیان اینکه سال گذشته ۱۸۰ هزار پرونده را در دادگستری استان بررسی کرده ایم، تصریح کرد: آماده ایم پیشنهادات شما ائمه جمعه را داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه در زمینه فساد از سوی دستگاه ها اصلاً گزارشی نمی آید، حراست هست و سیستم شفافیت دارند و باید گزارش کنند اما نمی کنند، افزود: ما ورود می کنیم و مسائل ر ا کشف می کنیم.

رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به اینکه در روزهای اخیر در مورد تخلفات شهرداری ها و شوراها از طریق سپاه و اداراه اطلاعات برخی مسائل برررسی شده است، گفت: در الشتر شهردار و ۴ عضو شورا دستگیر شده اند، در بروجرد یک عضو شورای شهر دستگیر شده و تحقیقات پرونده آنها همچنان ادامه دارد.

بدری یادآور شد: متاسفانه برخی دستگاه ها از شفافیت استقبال نمی کنند.

46

کد خبر 1276058

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =