کدام اصناف از برق رایگان استفاده می‌کنند؟

میزان نوشت: یکی از ۱۱ محور اصلی وزارت نیرو برای گذر از پیک مصرف برق، تشویق کشاورزان است که براساس آن کشاورز می‌تواند از برق رایگان بهره‌مند شود.

مصرف بالای برق در روزهای گرم سال مشکلات بسیاری را برای گذر از پیک مصرف ایجاد می‌کند که در این بین مدیریت مصرف برق در روزهای گرم سال بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

در سال جاری قبل از شرع پیک مصرف برق ۱۱ محور اصلی از سوی وزارت نیرو مطرح شد که یکی از آن‌ها به کاهش مصرف انرژی برق کشاورزان اختصاص داده شده است.

براساس این طرح اگر کشاورزان به میزان چهار ساعت در زمان اوج بار یعنی در ساعت‌های ۱۲ تا ۱۶ پمپ‌های آب خود را خاموش کنند، می‌توانند ۲۰ ساعت باقیمانده شبانه روز از برق رایگان استفاده کنند.

البته این طرح در قالب همکاری مشترک بین صنعت برق و کشاورزان در حال اجراست که براساس آن کشاورز متعهد می‌شود در ساعات اوج مصرف برق پمپ‌های آب را خاموش کند و پاداش آن برق مجانی در ساعات باقی مانده روز است.

لازم به ذکر است که این طرح در سال گذشته نیز باعث صرفه جویی قابل توجه انرژی در ساعات اوج مصرف شد که به همین دلیل در سال جاری نیز جزء ۱۱ محور اصلی وزارت نیرو برای گذر از پیک مصرف برق به شمار می‌رود.

۲۵۲۳۱

کد خبر 1276124

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =