ماموریت‌های مهم و جدید بسیج از زبان سردار سلیمانی/ غیب‌پرور: از سحر تا پایان شب باید برای بسیج کار و تلاش کرد

فارس نوشت:رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه مدیریت جهادی فرمول و راهکار اساسی است، گفت: در بسیج هیچ نقطه‌ای خارج از اولویت و اهمیت قرار ندارد و همه اقشار، سازمان‌ها، رده ها و ماموریت‌ها دارای اولویت هستند.

سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در آئین تکریم و معارفه رئیس سازمان بسیج مستضعفین که صبح امروز (پنجشنبه) برگزار شد، اظهار داشت: تحقق انقلاب اسلامی بزرگترین تحول دوران معاصر محسوب می شود که در دستاورد بزرگ نیز به همراه داشت. اولین آن تاسیس نظام اسلامی و دومین دستاورد بزرگ آن تاسیس شجره طیبه بسیج است که در صدر دستاوردهای انقلاب اسلامی قرار دارد.

>>>بیشتر بخوانید؛

رئیس جدید سازمان بسیج معارفه شد/سردار سلامی:تلاش دارند ایران را تحت فشار اقتصادی و اطلاعاتی قرار دهند

وی افزود: تاسیس شجره طیبه بسیج محدود به مرزهای جغرافیایی ایران اسلامی نیست، امروز در سوریه، عراق، سواحل مدیترانه، جنوب شرق شبه جزیره حجاز بسیج تجلی یافته است. بسیج در انقلاب اسلامی تشکیلات محسوب می شد و در خدمت نظام جمهوری اسلامی ایران این تشکیلات حضور به موقع داشته است.

سردار سلیمانی ادامه داد: در دوره اخیر رسالت بسیج و سازمان بسیج مستضعفین که محور تحرک و خادم بسیجیان است، رسالت سنگینی است. ما با کمک مسئولان و فرماندهان سپاه تلاش خواهیم کرد تحرکی در ادامه مسیری که سردار غیب پرور دنبال می کردند، ایجاد کنیم و اگر هم موانع کوچکی وجود داشته باشد آن را برطرف کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه این سازمان نیاز به تقویت دارد، گفت: باید سازمان و ستاد بسیج تقویت شود؛ توجه به بخش های دفاعی و امنیتی بسیج مانند تفکیک آموزش و عملیات و با توجه به ابعاد اجتماعی بسیج و تشکیل معاونت اجتماعی که در دوران سردار غیب پرور تشکیل شد باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی گفت: اینکه برخی مواقع گفته می شود که ماموریت های بسیج متنوع و گسترده است، در شرایطی است که الزامات ایجاد شده در نیازهای انقلاب اسلامی شرایطی را ایجاد می کند که ما نمی توانیم بی توجه باشیم.

سردار سلیمانی با بیان اینکه مدیریت جهادی فرمول و راهکار اساسی است، تاکید کرد: کار سپاه های استانی که درگیر ماموریت بسیج هستند بسیار سنگین است و باید از ظرفیت سپاه های استانی برای پشتیبانی از بسیج استفاده کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: تکلیف همه ما این است که در اجرای تدابیر مقام معظم رهبری اهتمام داشته باشیم و امیدواریم با عمل بتوانیم پاسخگوی حسن اعتماد فرمانده معظم کل قوا باشیم.

وی در پایان عنوان کرد: در بسیج هیچ نقطه ای خارج از اولویت و اهمیت قرار ندارد و همه اقشار و سازمان ها و رده ها و ماموریت ها دارای اولویت هستند.

سردار غیب‌پرور: کار بسیج باید در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی مؤثر باشد

همچنین مهر نوشت:

سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سابق سازمان بسیج در آئین تکریم و معارفه رئیس سازمان بسیج مستضعفین که صبح امروز پنج شنبه در ستاد بسیج برگزار شد اظهار داشت: شاکر خدای بزرگ هستیم که عمر ما را در دوران احیای مجدد اسلام توسط انقلاب اسلامی قرار داد.

وی افزود: عاقبت به خیری خود را در رضایت ولایت می‌دانم و تا پایان عمر به عنوان یک سرباز کوچک و بسیجی در خدمت رهبری هستم، رهبر معظم انقلاب تجلی کامل اسلام هستند.

سردار غیب‌پرور گفت: برای بسیج زمان بسیاری باید گذاشت و از سحر تا پایان شب باید کار و تلاش کرد، امیدوارم در این مسیر درست عمل کرده باشیم.

وی با اشاره به چگونگی آشنایی با سردار سلیمانی گفت: بنده در شب عملیات کربلای ۴ و در شلمچه با وی آشنا شدم و سردار سلیمانی از دوستان قدیمی من هستند.

سردار غیب پرور گفت: در مدت مسئولیت خود در بسیج ریل عملکرد بسیج را بر خدمت رسانی به مردم گذاشتیم. کار بسیج باید مؤثر در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی باشد، ما در راستای اجرایی شدن طرح اعتلای بسیج استفاده از ظرفیت جوانان را در دستور کار خود قرار دادیم و حدود ۴ هزار گروه جهادی تشکیل دادیم.

وی با اشاره به اقدامات بسیج در سیل و زلزله اخیر گفت: حضور موفق و به موقع بسیج در عرصه‌های مختلف مانند کمک به مردم و سیل زدگان نشان دهنده اقدامات خوب بسیج است، فعالیت مؤثر در فضای مجازی و تشکیل معاونت آموزش در بسیج از جمله اقدامات مهم و راهبردی است.

2727

کد خبر 1276324

برچسب‌ها