رئیس جدید سازمان بسیج معارفه شد/ سردار سلامی: تلاش دارند ایران را تحت فشار اقتصادی و اطلاعاتی قرار دهند/ ۲ هزار خواسته رهبری از بسیج

رئیس جدید سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز با حضور جمعی از مسئولین کشوری و لشکری معارفه شد.

به گزارش خبرآنلاین، چند روز پیش بود که رهبر انقلاب در حکمی، رئیس جدید سازمان بسیج مستضعفین را منسوب کردند. در همین راستا امروز صبح  آئین تکریم و معافه رئیس سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.

سردار غلامحسین غیب پرور در این مراسم تکریم و سردار غلامرضا سلیمانی بعنوان رئیس جدید سازمان بسیج مستضعفین رسما معارفه شد.

در این مراسم سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار محمدرضا نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه، سردار محمدحسین سپهر جانشین سازمان بسیج مستضعفین، سردار محمد شیرازی رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا و جمع دیگری از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران و سازمان بسیج مستضعفین حضور داشتند.

سرلشکر سلامی: «بسیج» تغییر دهنده معادلات در فضای مواجهه نظام اسلامی با نظام سلطه است

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در آئین تکریم و معارفه رئیس سازمان بسیج مستضعفین، اظهار داشت: ما حتما قادر نیستیم ابعاد عظیم پدیده با شکوه بسیج را توصیف کنیم اما می توان بسیج را نماد و تجسمی زمینی از آیات آسمانی قران توصیف کرد. بسیج مجمع مردان و زنانی است که پاکیزگی را دوست دارند و قطعا مجمع کسانی است که هیچ یک از جذابیت های ظاهری دنیا آنان را شیفته خود نمی کند.

اهم اظهارات فرمانده کل سپاه را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

* بسیج مولود انقلاب اسلامی است و معجزه ذهنی امام(ره) است که توانستند افق های وسیعی را برای دفاع از انقلاب اسلامی با محوریت بسیج بگشایند. این ایده مبارک امروز تغییر دهنده همه معادلات در فضای مواجهه با نظام اسلامی با نظام سلطه است.

* می خواهیم با بسیج قله های بزرگی را فتح کنیم و مستکبران را بشکنیم و ارزش های اسلام را جاری کنیم تا روح مقاومت و ایستادگی در کالبد جهان اسلام احیا شود. با بسیج می خواهیم آرزوهای دشمن را دفن کنیم و پیشرفت کنیم و سنگرهای کلیدی جهان را با بیرق عدالت فتح کنیم.

*بسیج فرمول غلبه است و تا زمانی که بسیجیان حرکت می کنند، تفکر اسلامی را ترویج می کند که پیشرفت، عزت و امنیت، آفرین است.

* امروز ملت ایران در حال ساختن یک تاریخ باعظمت است، : ملت ایران در حال شکستن یک امپراطوری مادی در دنیاست و بسیج موازنه قدرت را تغییر داده است. ملت ایران. امروز توانسته سیاست های پیچیده، مرکب، چند وجهی و تار عنکبوتی دشمنان را متلاشی کند.

*ملت ایران در برابر یک سناریو جهانی کاملا ایستاده اند و این ایستادگی آگاهانه است. دشمن تلاش کرده کلیت ایران را تحت فشار اقتصادی، روانی و اطلاعاتی قرار دهد، اما ملت ایران در میانه این نبرد سرافرازانه در پرتو هدایت های رهبری ایستاده است.

*نحوه دیدار رهبر انقلاب با نخست وزیر ژاپن نشان دهنده قدرت ملت ایران بود. وقتی امت و امام به عمق می پیوندند این اتفاق رخ می‌دهد این یعنی همان اندیشه بسیجی است که اندیشه بسیجی فرمول شکست دادن قدرت‌ها است.

*{ با تشکر از زحمات سردار غیب پرور}: از زمان ایشان طرح‌های اعتلای بسیج آغاز شد. اما تغییر در مسئولیت‌ها امری طبیعی است ما امروز می‌خواهیم ایشان را برای پذیرش یک مسئولیت بزرگ‌تر متقاعد کنیم.

*{با اشاره به ویژگی‌های سردار سلیمانی}: خوشحالیم که امروز این پرچم به دست برادری سپرده می شود که بیش از 79 ما سابقه حضور در میدان‌های سخت دفاع مقدس را در کارنامه دارد. امیدواریم ایشان قادر باشند با کمک همه عزیزان اهداف بلندی که در حکم ایشان ذکر شده را عملی کنند.

سردار شیرازی: شاهد پیشرفت نهاد انقلابی و خفت دشمن هستیم

همچنین سردار محمد شیرازی رییس دفتر نظامی فرمانده کل قوا در مراسم تودیع و معارفه رییس جدید سازمان بسیج مستضعفین طی سخنانی اظهار داشت: تدابیر انبوهی از فرمانده کل قوا در بسیج داریم و برای اجرای آنها هم قیام کردیم اما باید این تلاش به جایی برسد که خشنودی رهبر انقلاب را در پی داشته باشد.

اهم اظهارات وی را بخوانید؛

*اوامر رهبر انقلاب باید به ضروت جدی مورد باز بینی قرار گیرد و مطالبه های که ایشان در مورد بسیج دارند، ناشی از عمق نگاه راهبردی شان است. طرح اعتلای بسیج را رهبر انقلاب در اول سال 97 مطالبه کردند. اگر بتوانیم وضعیتی ترسیم کنیم و گزارش عملکردی خدمت ایشان بدهیم می توانیم از راهنمایی های راهبردی ایشان استفاده کنیم این طرح اعتلا که شروع شده باید به صورت کامل اجرا شود.

*به لطف خداوند شاهد رشد و پیشرفت نظام و نهاد انقلابی هستیم و در طرف مقابل هم شاهد ذلت و خفت دشمن هستیم. باید کار بجایی برسد که دشمن از کار خودش نا امید شود.

بیش از ۲ هزار خواسته و انتظار از بسیج

سردار محمدحسین سپهر جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین نیز صبح پنجشنبه در آئین تکریم رئیس پیشین و معارفه رئیس جدید این سازمان یکی از ویژگی‌های بسیج را استفاده از فرصت‌ها دانست و گفت: ذکر دائمی بیانات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری باید همواره توسط بسیجیان تکرار شود.

آنگونه که ایسنا گزارش داده، وی افزود: با انتصاب سردار سلامی به فرماندهی سپاه، چشم امید جوانان به این فرماندهی و نگاه راهبردی ایشان است؛ بسیج نیازمند حمایت‌های سپاه، ستاد کل نیروهای مسلح و دفتر نظامی فرماندهی معظم کل قوا است.

جانشین رئیس سازمان بسیج با اشاره به خواست و انتظار رهبر معظم انقلاب از بسیج، گفت: بیش از ۲ هزار خواسته، دستور و انتظار رهبر معظم انقلاب اسلامی از بسیج وجود دارد و امید داریم هر تغییری در بسیج رخ می‌دهد در راستای پیشبرد اهداف و اندیشه‌های راهبردی ایشان باشد و به اهداف راهبردی ایشان دست بیابیم.

2727

کد خبر 1276314

برچسب‌ها