کاهش ۲۶ درصدی جان‌باختگان موتورسوار و افزایش ۲۲ درصدی فوتی‌های عابران پیاده!

مهر نوشت: فرمانده انتظامی استان اصفهان به کاهش ۲۶ درصدی جان باختگان موتورسیکلت سوار و افزایش ۲۲ درصدی جان باختگان عابر پیاده در سه ماهه نخست سال جاری اشاره کرد و از این تضاد عجیب اظهار تاسف کرد.

 سردار مهدی معصوم بیگی صبح شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اصفهان در ارتباط با عملکرد سه ماهه نیروی انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: ۲۸ باند سرقت در سه ماهه نخست سال جاری شناسایی و با آنها برخورد شده است که بیشترین موارد در زمینه سرقت منزل با ۲۹ درصد بوده است.

وی افزود: در این ارتباط همچنین انهدام باند سرقت داخل خودرو با ۱۵ درصد و سارقان اماکن ۱۴ درصد را به خود اختصاص داده است.

افزایش ۳۶ درصدی دستگیری متهمان سرقت

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه در سال جاری ۳۶ درصد افزایش دستگیری متهمان سرقت را در اصفهان داشتیم که مبین تلاش مضاعف نیروی انتظامی در برخورد با سارقان است، تاکید کرد: ارزش اموال مکشوفه سرقتی ۱۶۰ میلیارد ریال بوده است.

وی با بیان اینکه با توجه به شعار سال جاری یعنی رونق تولید تمرکز خوبی در حوزه قاچاق کالا داشتیم، بیان داشت: ۶۰۰ پرونده در این ارتباط تشکیل شد و ۷۰۰ قاچاقچی کالا دستگیر و بازداشت شدند.

توقیف ۳۰۰ وسیله نقلیه حاوی کالای قاچاق درسه ماهه نخست سال

سردار معصوم بیگی با اشاره به اینکه ۳۰۰ وسیله نقلیه حاوی کالای قاچاق درسه ماهه نخست سال توقیف شد، ابراز داشت: ارزش ریالی اموال مکشوفه قاچاق ۳۸۴ میلیارد ریال بوده است.

وی ادامه داد: طرح کنترل انبارهای قاچاق کالا با قوت انجام شد و ۱۷۰ انبار مظنون به قاچاق مورد بازرسی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به اجرای ۴ مرحله طرح مبارزه سراسری با قاچاق کالا و ارز تصریح کرد: در سال جاری تمرکز ویژه بر قاچاق سوخت داشتیم.

کشف بیش از یک میلیون لیتر سوخت قاچاق

وی با تاکید بر اینکه ارزش ریالی سوخت در کشورهای همسایه چندین برابر سوخت کشور ماست، گفت: اعضای شبکه ای که قصد خارج کردن یک میلیون و ۳۰ لیتر سوخت از استان اصفهان را داشت شناسایی و دستگیر شدند.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه ۲۲ درصد افزایش انهدام باند جهل و کلاهبرداری را داشتیم، ابراز داشت: ارزش ریالی کشفیات جرائم اقتصادی بیش از ۳۰۰ درصد افزایش یافته است.

توقیف ۲ هزار خودرو در طرح ظفر ۵

وی با اشاره به اینکه در حوزه راهنمایی و رانندگی طرح ظفر ۵ را در دست اجرا داریم، گفت: بالغ بر دو هزار خودرو که اقدام به دور دور در سطح شهر، ایجاد مزاحمت برای مردم بر هم زدن نظم عمومی در معابر و خیابانها می کردند در این طرح توقیف شدند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه تصادفات تا ۹ میلیون خسارت نیاز به کروکی پلیس ندارد، بیان داشت: در صورتی که اختلاف میان طرفین موجود نباشد و با مراجعه به بیمه دریافت خسارات امکان پذیر می شود.

وی اضافه کرد: خودروهایی که یک میلیون تومان و بیشتر جریمه دارند توقیف می شوند و تا زمانی که جریمه را پرداخت نکنند امکان رفع توقیف نیست.

امکان پرداخت جریمه خودروهای توقیفی به شکل اقساط

سردار معصوم بیگی با اشاره به اینکه امکان پرداخت جریمه به شکل اقساط وجود دارد و راننده می تواند خود تعداد اقساط را تعیین کند، گفت: رانندگانی که به دلیل مستی، استفاده از مواد مخدر و روانگردان جریمه شدند مشمول این دستورالعمل نیستند.

وی با اشاره به اینکه ۱۸۰ تیم برای طرح تابستانه جلوگیری از ترافیک به کار گیری شده است، اضافه کرد: برخورد با تخلفات حادثه ساز، جریمه خودروهای متخلف یبا استفاده از خودروهای مکانیزه ثبت تخلف در طول این مدت انجام شده است.

کاهش ۹ درصدی جان باختگان ناشی از تصادف

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به اینکه در حوزه درون شهر ۹ درصد کاهش جان باختگان ناشی از تصادف وجود دارد، گفت: سهم موتورسیکلت در تصادفات درون شهر ۳۲ درصد، عابران پیاده ۴۹ درصد و سایرین ۱۹ درصد است.

سردار معصوم بیگی با اشاره به کاهش ۲۶ درصدی جان باختگان موتورسیکلت سوار و افزایش ۲۲ درصدی جان باختگان عابر اظهار داشت: پرحادثه ترین روز تصادف در درون شهر اصفهن روزهای شنبه است که ۲۱ درصد تصادفات افزایش پیدا می کند و پرحادثه ترین ساعت شبانه روز نیز ۲۰ تا ۲۲ شب با افزایش ۱۹ درصی تصادفات است.

یشترین علت تصادف عدم توجه به جلو با ۴۷ درصد آماری است

وی با بیان اینکه بیشترین علت تصادف عدم توجه به جلو با ۴۷ درصد آماری است، گفت: در حوزه درون شهری آمار جان باختگان کنترل شده است که ۱۰۰ نفر جان خود را از دست دادند و امسال نیز در همین حدود است و افزایش یا کاهشی نداشتیم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به اینکه در حوزه تصادفات جرحی با کاهش نیم درصد مواجه هستیم، تاکید کرد: بیشترین تصادف در جاده ها به لحاظ زمانی در ساعات ۱۶ تا ۲۰ است که ۲۷ درصد تصادفات را در طول شبانه روز شامل می شود.

آزادراه اصفهان - کاشان پرحادثه ترین محورهای تصادفات در اصفهان

وی تاکید کرد: پرحادثه ترین محورهای تصادفات در اصفهان محور آزادراه اصفهان - کاشان و سمیرم به یاسوج و دامنه الیگودرز بوده است.

46

کد خبر 1276860

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =