چند نفر در انتخابات شورایاری‌ها ثبت‌نام کردند؟

ایسنا نوشت: رییس شورای شهر تهران از ثبت‌نام ۱۱ هزار نفر در انتخابات شورایاری‌ها خبر داد و گفت: ۴۰ درصد ثبت‌نام کنندگان زیر ۴۰ سال و ۱۴ درصد زیر ۳۰ سال سن دارند.

محسن هاشمی صبح امروز در ابتدای جلسه علنی شورای شهر تهران گفت: شب گذشته مهلت ثبت نام در انتخابات شورایاری‌ها به پایان رسید و بیش از ۱۱ هزار نفر از شهروندان تهرانی به عنوان کاندیدا ثبت نام کردند.

او بااشاره به جوانگرایی در این دوره از انتخابات شورایاری‌ها، افزود: براساس آمارهای موجود افراد کمتر از ۴۰ سال، حدود ۴۰ درصد این جمعیت را به خود اختصاص داده و ۱۴ درصد کاندیدا نیز کمتر از ۳۰ سال داشتند که جوانگرایی محسوسی را برای اولین‌بار در انتخابات ایران در شورایاری‌ها می‌بینیم.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه انتخابات شورایاری‌ها به صورت الکترونیکی و با همکاری وزارت کشور برگزار می‌شود، گفت: انتخابات شورایاری‌ها مقدمه‌ای برای الکترونیکی‌کردن سایر انتخابات است.

به گفته هاشمی، هیات‌های نظارت در هفته جاری مدارک کاندیداها را بررسی و نتایج تایید صلاحیت‌ها را اعلام می‌کند. توصیه من این است که در جریان بررسی صلاحیت‌ها حداکثر مراقبت به عمل بیاید تا حقی از کسی ضایع نشود و براساس سیاست جذب حداکثری و دفع حداقلی تلاش شود که انتخابات شورایاری‌ها با شور بیشتری برگزار شود.

رییس شورای شهر تهران در خاتمه با بیان این‌که راهبرد شورای شهر تهران در برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری بر کیفی سازی این نهاد موثر و کاهش شائبه و ارتقای تصویر شورای محله بود، گفت: در این راستا با حذف مولفه‌های رانتی نظیر اهدای طرح ترافیک به اعضای شورای محله تلاش شد که نخبگان و نیروهای کیفی که انگیزه ایجاد تحول و ارتقای عملکرد نهاد شورایاری را دارند تشویق به حضور در انتخابات شوند که خوشبختانه محقق شد.

۴۷۲۳۴

کد خبر 1277195

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =