ایرنا نوشت:

رییس هیات نظارت بر انتخابات شورایاری های شهر تهران از تایید صلاحیت 700 نفر از کاندیداهای رد صلاحیت شده انتخابات شورایاری ها خبر داد.


'محمد سالاری' با بیان اینکه صلاحیت این افراد بر اساس بند ه ماده 42 آیین نامه اجرایی انتخابات شورایاری ها رد شده بود، گفت: این بند از آیین نامه اجرایی بر داشتن سابقه یکسال سکونت در محل برای شرکت کنندگان در انتخابات تاکید دارد.

او بدون اعلام آمار تعداد ردصلاحیت شدگان در هیات اجرایی انتخابات، گفت: صلاحیت این 700 نفر به دلیل عدم احراز سابقه یکسال سکونت در محله ای که از آن کاندید شده بودند، از سوی هیات اجرایی رد شده بود.

سالاری گفت: پس از بررسی های لازم و برگزاری جلسه مشترک هیات نظارت و هیات اجرایی چهارمین دوره انتخابات شورایاری های شهر تهران، با حضور رییس شورای اسلامی شهر تهران مقرر شد، صلاحیت همه کاندیداهایی که به موجب این بند، رد صلاحیت شده اند، دوباره تایید شود.

رییس هیات نظارت بر انتخابات شورایاری های شهر تهران گفت: این دسته از کاندیداها که به موجب بند ه ماده 42 رد صلاحیت شده باشند، می توانند به عنوان کاندیدای تایید صلاحیت شده قطعی، در فرآیند انتخابات حضور داشته باشند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: فلسفه وجودی شورایاری ها، به عنوان معتمدین محلات، شناسایی مشکلات و چالش های محله و انتقال آن به مدیریت شهری برای تصمیم گیری و تصمیم سازی واقع بینانه است لذا همه کسانیکه به عنوان شورایاری محل در این دوره انتخاب شوند، باید در محل انتخاب شده ساکن باشند و نیازی به سابقه یکسال سکونت نیست.

13 هزار و 815 نفر به عنوان داوطلب در چهارمین دوره انتخابات شورایاری های محلات شهر تهران ثبت نام کرده اند که با اتمام کار بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات اجرایی انتخابات، رسیدگی به اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده در هیات نظارت براین دوره از انتخابات شورایاری ها آغاز شده است.

چهارمین دوره انتخابات شورایاری های شهر تهران 22 اسفند ماه به صورت همزمان در 354 محله برگزار و سه هزار و 540 نفر به عنوان اعضای شورایاری های محلات شهر انتخاب انتخاب خواهند شد.

 


23231

 

کد خبر 402472

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =