غرفه‌های برتر نمایشگاه ملی صنایع دستی معرفی شدند

غرفه های مربوط به استان های آذربایجان شرقی، زنجان و اصفهان به عنوان برترین های نهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی در تبریز معرفی شدند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، غرفه های برتر از میان ۲۱۴ غرفه شرکت کننده در نهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی در تبریز انتخاب و با اهدای جوایزی از مدیران آنها قدردانی شد.

غرفه سفالگری متعلق به "علی اکبری" به عنوان بهترین غرفه آرایی از آذربایجان شرقی، غرفه مسگری از استان زنجان متعلق به "شهرام مغانلو" به عنوان غرفه برتر از لحاظ فروش برتر و غرفه طلاکوبی متعلق به "زهرا صدقی" از استان اصفهان با اجرای طلاکوبی مختص این استان به عنوان برترین غرفه در زمینه تولید زنده را به خود اختصاص دادند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در مراسم قدردانی از این غرفه داران، صادرات محصولات هنری و صنایع دستی به کشورهای خارجی را مهم دانست و گفت: با توجه به کیفیت بالا و قیمت مناسب صنایع دستی، ظرفیت بسیاری برای فروش این این محصولات وجود دارد.

مسعود پزشکیان افزود: اگر بتوانیم بستری برای عرضه تولیدات صنایع دستی به کشورهای خارجی را فراهم کنیم، با اشتغالزایی حاصل از آن بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی کشور حل می‌شود.

وی اضافه کرد: حوزه‌های گردشگری و صنایع دستی می توانند محرکی برای سایر صنایع باشند، چون ارزش افزوده در این حوزه ها بسیار فراوان و وسیع است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی تقویت شود و بتوانیم با سایر کشورها ارتباط برقرار کنیم، این موضوع می‌تواند موجب رونق کسب و کار تولیدکنندگان، صنعت‌گران صنایع دستی و هتل‌داران باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نیز از شرکت و حضور تمامی هنرمندان سراسر کشور در نهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی تبریز قدردانی کرد و گفت: خوشحال خواهیم بود تا در نمایشگاه های آینده آذربایجان نیز میزبانی از هنرمندان را بر عهده بگیریم.

مرتضی آبدار افزود: تلاش می کنیم در سال های آینده نمایشگاه صنایع دستی را در درسطح منطقه ای و بین المللی برگزار کنیم.

46

کد خبر 1277416

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =