چگونه برق را به صورت رایگان دریافت و مصرف کنیم؟

باشگاه خبرنگاران نوشت: سخنگوی صنعت برق از رایگان شدن تعرفه برق مشترکانی که کمتر از الگوی مصرف، برق مصرف کنند خبر داد.

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق، با اشاره به اینکه وزارت نیرو مشوق‌های متنوعی در بخش خانگی برای کاهش مصرف درنظر گرفته است، گفت: مشترکان پرمصرفی که امسال میزان مصرف خود را به کمتر از الگوی مصرف کاهش دهند، می‌توانند به حدی از وزارت نیرو بستانکار شوند که تعرفه برق آن‌ها رایگان شود.

وی ادامه داد: اگر مشترکی کم مصرف کند وزارت نیرو به صورت خودکار میزان برق کمتر مصرف شده را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته آن مشترک محاسبه خواهد کرد و آن را در تعرفه برق ضرب و عدد به دست آمده را برای دوره‌های بعدی صدور قبض مشترک منظور می‌کند؛ بنابراین مشترکان پرمصرف اگر زیر الگوی مصرف برق مصرف کنند، می‌توانند رقم بستانکاری خود را به حدی برسانند که تعرفه برق آن‌ها رایگان شود.

این مقام مسوول با اشاره به تعیین افزایش تعرفه شانزده درصدی برای مشترکان پرمصرف گفت: این عدد قابل ملاحظه‌ای برای صنعت برق نیست، اما می‌تواند مشترکان را به کاهش مصرف برق ترغیب کند.

رجبی مشهدی بیشترین مصرف برق کشور را در تابستان امسال ۵۶ هزار مگاوات دانست و افزود: طبق پیش بینی هواشناسی مردادماه امسال یک تا یک و نیم درجه نسبت به درجه نرمال گرم‌تر خواهد شد که با توجه به این پیش بینی مصرف برق کشور به ۵۸ هزار مگاوات خواهد رسید. الگوی مصرف در مناطق عادی در تابستان ۳۰۰ کیلو وات ساعت و در مناطق گرمسیری ۳ هزار کیلووات ساعت است که با رعایت نکات بسیار ساده می‌توان این الگوی مصرف را حفظ کرد.

۲۲۶۲۳۱
کد خبر 1277431

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =