انتقاد کیهان کلهر از برخورد زشت مسئولان طاق بستان با مردم

کیهان کلهر پس از برگزاری کنسرتش در شهر کرمانشاه و در محوطه طاق بستان، با نوشتن یادداشتی، انتقادهای تندی به مسئولان این محوطه تاریخی وارد کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کیهان کلهر در سال جاری چندین شب در تالار وحدت به صحنه رفت تا کنسرت شهر خاموش را روایت کند. اجراهایی که پر از کیفیت و موسیقی ناب بود. کلهر پس از اجراهای موفقش در تهران، تصمیم گرفت تا کنسرت شهر خاموش را به شهرستان‌ها هم ببرد و کرمانشاه ایستگاه آخر برگزاری این کنسرت بود.

اکنون که این اجراها طی دو شب در کرمانشاه برگزار شد، کیهان کلهر در صفحه شخصی‌اش یادداشتی انتقادی خطاب به مسئولان طاق‌بستان منتشر کرده است. در ادامه متن یادداشت کلهر را می‌خوانید: «درود به هموطنان عزیزم، آخرین کنسرت «شهر خاموش» دیشب در کرمانشاه برگزار شد.

لازم دانستم مطالبی را با پیگیران این صفحه و خصوصاً هم استانی هایم بازگو نمایم. متاسفانه ما در این دو شب اجرا مشکلات بسیاری داشتیم که باعث دلخوری همشهریهایم، اعضای گروه و بنده بود، مترصد زمان مناسبی بودم که بخشی از آنها را بخدمتتان عرض کنم.

بدبختانه مجموعه زیبا و عزیز طاق بستان تحت اختیار جماعتی به دور از ادب و فرهنگ در بخش حراست اداره می‌شود که منزلت مردم و حرمت اهالی فرهنگ در نظرشان هیچ است.
به عنوان موسیقیدانی که تقریباً در سراسر دنیا به روی صحنه رفته و گاهی در دور افتاده ترین نقاط جغرافیایی کنسرت داده، می‌گویم که تابحال شاهد این حد از بی احترامی و تخفیف نسبت به مخاطبانم و خودم نبوده ام.

کنسرت ما در اولین شب با تاخیری بسیار زیاد آغاز شد که دلیل آن دیر قرار دادن محل اجرا در اختیار تیم اجرایی و معطلی طولانی ما پشت درها بود، از این رو فرصت کافی برای نصب و چینش صحیح لوازم و حتی صحنه محل اجرا نبود! در حالی که طبق برنامه ما از صبح می‌بایست محوطه را برای ورود علاقه‌مندان آماده میکردیم. برخوردهای زشت مسئولان حراست در ورودی مجموعه باعث دلخوری بسیاری از علاقه‌مندان شده بود که ما نیز در پشت صحنه با آن دست به گریبان بودیم. پس از کنسرت نیز بیرون کردن مردم با ادبیات ناخوب در هنگام گرفتن عکس و راندن آنها به خیابان توسط حراستیان باعث آزار همشهریانم و بنده شد.

در هر برنامه کوشش و قصد ما ارائه با کیفیت ترین اجراست که بدبختانه این بار با حضور چنین نااهلانی تلاش ما به نتیجه کاملی که مدنظر داشتیم نرسید. از مردم عزیز شهرم که طی این دو شب حضور این ناقابلان را با متانت تحمل کردند تشکر میکنم. از خودم نیز عذر خواهم که ‌چرا در تقابل با این بیمایگان نشستم.

در پایان به این نامسئولان به دور از عشق و فرهنگ می‌گویم که قدمت هنر و هنر دوستی درین خطه بیش از قدمت طاق بستان است که نه به زور از میان رفتنی ست نه به بی حرمتی، آنچه باید برود هنر و فرهنگ نیست بلکه شمایید.»

۵۷۲۴۵

کد خبر 1278132

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حمید IR ۱۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
  این کیهان انتقاد میکنه اون کیهان! هم انتقاد میکنه اما این کجا و آن کجا...
  • IR ۰۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
   66 9
   دقت کردین تازگیا به مثلا راننده نیسان هم که اعتراض میکنی چرا اینجوری رانندگی میکنی جواب میده خانه از پای بست ویران است ! پشت وانتشم نوشته قطعه ای از شعر لورکا !
 • GB ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
  65 68
  فرهنگ ملت در مسیر قهقرایی قرار گرفته و این واقعیت دردناک بسیار عیان گشته. کسانیکه از آنها به عنوان ... نام می بریم،افرادی از اقشار مختلف همین جامعه هستند ، جامعه ای که به تدریج ناهنجاریها به حدی متداول گشته که به هنجار جدید تبدیل شده.قبول کنیم که نسبت با هم محترمانه رفتار نمی کنیم،توهین کردن،بد دهانی و سخیف سخن گفتن با مخاطبمان،شوخی های بی جا،شأن دیگران را بی اهمیت جلوه دادن ووووو،نمونه هایی از بی اخلاق شدن جامعه است.باید با بد رفتاری به عنوان یک ناهنجاری اجتماعی برخورد جدی شود.بد رفتاری های اجتماعی نمونه های بارز خشونت در جامعه است که نوعی جرم بوده ولی در مملکت ما متاسفانه از کنار آن بی تفاوت گذشته و در نتیجه شاهد تکرار آزاره دهنده و مسموم شدن روابط اجتماعی هستیم.ماموری که به هر دلیلی به حق مردم در بهره مند شدن از یک برخورد محترمانه تجاوز می کند،با هیچ عقوبتی مواجهه نشده که این امر باعث نهادینه شدن این رفتار معیوب شده که در نهایت کل مملکت را در گیر کرده و مسلما بی فرهنگی به فرهنگ عامه تبدیل می شود.قبول کنیم بی تربیت شده ایم
 • IR ۱۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
  69 66
  درود بر استاد کلهر
 • مازیار IR ۱۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
  74 58
  اگه توی هر جای دیگه دنیا کسی مثل کیهان کلهر داشتن از هیچ کاری براش دریغ نمی کردن...نمی دونم یه عده توی این کشور اصلا از کجا اومدن که اینطوری هستن؟واقعا یه وقتایی آدم فکر می کنه اینا اجنبی هستن
  • IR ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
   2 10
   هستن
  • IR ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
   3 17
   چرا منفی دادین واقعا درک نمیکنم !
  • IR ۱۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
   4 20
   اونایی که منفی دادنم از همون قشرن جدیدا طیف نظرات خبرآنلاین تغیر کرده
 • IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
  19 24
  زنده باشی کیهان عزیز برقرار باشی و پاینده