بررسی علت رفتار عجیب آمریکایی‌ها با ملی‌پوشان والیبال روی آنتن شبکه ۳

افشاردوست دبیر کل سابق فدراسیون والیبال گفت مقصر اصلی رفتار بد با کاروان ایران در آمریکا، فدراسیون والیبال این کشور است چون هماهنگی‌های لازم را انجام نداده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ محمود افشاردوست بازیکن و مربی اسبق تیم ملی والیبال امروز در برنامه سلام صبح بخیر شبکه سوم سیما حاضر شد.

افشاردوست با بیان اینکه تیم مشکلی ندارد، درباره رفتار ناخوشایند با بازیکنان حین ورود به آمریکا اظهار کرد: دولت ایالات متحده در بخش های مختلف به کشور عزیزمان فشار وارد می کند اما در حوزه ورزش دیپلماسی ورزشی می توانست قوی تر کار کند و نیاز به هماهنگی بهتری توسط فدراسیون والیبال آمریکا بود. بازیکنان ما بعضا جزو بهترین های دنیا هستند و باید با آرامش بیشتری ورودشان انجام می شد. 

وی درباره سوالات نابجا ورفتار ناپسند با این ورزشکاران، تاکید کرد: مثل یک فرد عادی با قهرمانانی که در دنیا شناخته شده اند برخورد شده است و فدراسیون آمریکا باید هماهنگی بهتری انجام می داد. برای ورود به کشورها مکاتباتی انجام می شود، لحظه ورود تیم ملی ایران مشخص بوده و باید با اداره مهاجرت هماهنگی صورت می گرفت تا شاهد این اتفاقات نباشیم. فکر نمی کنم برای کشور دیگری این اتفاق افتاده باشد و آنها روی نام ما حساسیت دارند. دوستان پیگیر هستند تا این اتفاق دیگر نیفتد.

مربی اسبق تیم ملی والیبال با بیان اینکه این شیطنت کاملا شفاف است و در مقطعی که من در فدراسیون بودم یادم نمی آید شاهد چنین برخوردی بوده باشیم، درباره شانس موفقیت در لیگ ملتها تصریح کرد: فکر می کنم که شانس گرفتن مدال را داریم، لیاقت این بازیکنان گرفتن مدال است. این چند ساله کار خوبی برای گرفتن مدال انجام شده و بازیکنان در لیگ های معتبر بازی کرده اند و حالا شانس دریافت مدال را دارند. ضمن اینکه لهستان با همان تیمی به این مرحله آمده که در ارومیه بود و شانس برد مقابل او را داریم، روسیه نیز همینطور و اگر جزو ۴ تیم شویم و روسیه هم باشد میتوانیم او را شکست بدهیم. درباره اینکه می توانیم قهرمان بشویم یا نائب قهرمان نمی توان صحبت کرد و همه ۶ تیم خوب هستند، بنابراین باید بجنگیم و مدال را بگیریم.

افشاردوست در بخش دیگری از سخنانش درباره تغییرات در فدراسیون گفت: در اخبار آمده بود که بعد از مسابقات لیگ ملت ها رییس جدید مشخص می شود و هر فدراسیونی که می خواهد برنامه ریزی کند رییس فدراسیون آن باید زودتر مشخص شود. ما مسابقات مهمی پیش رو داریم از جمله مسابقات انتخابی المپیک و بهتر است با کسی که مسئولیت صفر تا صد کار را برعهده دارد جلو برویم.

وی با تاکید بر اینکه اگر قرار باشد موفقیت های والیبال و توجه به آن ادامه داشته باشد قطعا باید به المپیک صعود کنیم، درباره برخی سخنان مبنی بر اینکه دوره سعید معروف یا محمد موسوی تمام شده، یادآور شد: این موضوعات مربوط به زمانی بود که سال گذشته تیم ملی نتوانست به جمع ۶ تیم برود اما اکنون هم سعید هم سید جزو بهترین های خودشان هستند و توان خوبی دارند. آنها در المپیک هم می توانند به تیم ملی خدمت کنند و مشکل خاصی ندارند. در دنیا هم نمونه های زیادی داشته ایم که در آستانه بازنشستگی جزو ستاره ها بوده اند.

این بازیکن پیشکسوت درباره فراز و نشیبهای بعضی بازیکنان و همینطور انتقادی که در گذشته از موسوی و معروف می شد اظهار کرد: سنوات قبل تیم ما خیلی فراز و نشیب داشت که حتی در شروع، میانه و پایان مسابقات به چشم می خورد اما این بار تیم یک خط سیر صعودی باثباتی را طی کرد و یکی از مهم ترین دلایل آن، حضور این بازیکنان در لیگ های معتبر اروپایی و به وجود آمدن حس اعتماد به نفس وقتی توانستند ایتالیا را در بازی اول ولو تیم دوم آن را شکست بدهند.

افشاردوست اذعان کرد: شانس ما برای روی سکو رفتن خیلی زیاد است، هم حقمان است مدال بگیریم. استراتژی تیم های دیگر درباره حضور تیم های دومشان به ما ربطی ندارد و ما استراتژی خودمان را داریم. اگر ما به دنبال کسب مدال بودیم که کولاکویچ هم این را گفته بود طبیعی بود تیم اصلی مان را به کار بگیریم. خود بازیکنان هم باید مراقبت کنند آسیب نبینند تا به انتخابی المپیک برسیم. ما نباید این شانس را از دست بدهیم و از آن جایی که تا به حال در لیگ ملت های والیبال مقامی نداشته ایم، چرا باید شانس مدال آوری را از دست بدهیم؟

وی در پاسخ به این سوال سعیدی که کولاکویچ بهتر است یا ولاسکو، تصریح کرد: اینها دو فلسفه مختلف در مربی گری هستند. ولاسکو یک اسطوره است و هزار نفر مربی در کلاس هایش شرکت یا مربیان بزرگ درباره تیم هایشان با او مشورت می کنند. هر دو در جایگاه خود بزرگ هستند اما قابل مقایسه نیستند. کولاکویچ هم با تیم صربستان خوب عمل کرده و نتایج خوبی گرفته است. هر دو مربیان خوبی هستند و بستگی به این دارد که چطور از آنها استفاده کنیم. کواچ هم جزو اسطوره های والیبال کشورخودش بود و در مربی گری کشور ما هم خوب عمل کرد.

۲۵۲ ۴۳

کد خبر 1278271

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =