عزم شورای‌ عالی تهیه‌کنندگان برای مقابله با پول‌شویی در سینما

شورای‌ عالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران اطلاعیه‌ای را به منظور مقابله با پول‌شویی در سینما منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شورای عالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران، با انتشار اطلاعیه ای  برای مقابله با پول‌شویی و ورود پول‌های مشکوک در سینما اعلام آمادگی کرد.

متن این اطلاعیه به شرح ذیل است:

«به نام خدا

همکاران ارجمند، تهیه‌کنندگان محترم سینمای ایران

وظیفه همه ما حراست از کیان سینما است در این راستا سلامت بنیان‌های اقتصادی سینما بر دوش تهیه‌کنندگان و سرمایه‌گذاران سینمای ایران است.

با کمال تأسف مدتی است با افزایش بی‌رویه و غیرمتعارف هزینه‌های تولید خصوصاً در بخش دستمزدها روبرو هستیم.

ما نظم‌دهنده و آرایش‌دهنده سینمای کشور هستیم بدین سبب و به منظور حراست از شرافت حرفه‌ای و امنیت سرمایه مصمم هستیم با اجرای برنامه‌های بلندمدت و میان مدت در اصلاح شیوه‌های تولید اقدام کنیم.

مهمترین اصل رعایت تعادل در نظام تولید به نسبت پیش‌بینی‌های درآمدی است. اصلی که متاسفانه به شدت توسط برخی از همکاران و سرمایه گذاران مخدوش شده است و این امر علاوه بر ایجاد شکاف‌های حرفه‌ای باعث سوء استفاده‌های خطرناکی در عرصه اقتصادی صنعت تصویر شده است.

به همه تهیه‌کنندگان آثار تصویری اعم از سینمایی و نمایش خانگی تاکید می‌کنیم زین پس صرفاً باید در چهارچوب قواعد مدنظر فعالیت نمایند و در صورت عدم رعایت سطح دستمزد و عقد قراردادهای نامتعارف با پرداخت‌های خارج از عرف به بازیگران، تهیه‌کننده و سرمایه‌گذار مسئول خواهند بود و بنا بر تشخیص کمیته تشخیص و بررسی شورای عالی، تهیه‌کنندگان متخلف، متحمل جرائمی سنگین و جدی همچون تعلیق فعالیت، عدم همراهی صنفی و محدودیت هایی مشابه را خواهند داشت و فعالیت سرمایه‌گذاران متخلف نیز ممنوع و محدود خواهد شد.

ما خواهان شفافیت درخصوص اعلام منابع سرمایه‌گذاری و قراردادهای فی‌مابین هستیم و این امر را لازمه سلامت تولید در سینمای ایران می‌دانیم.

به یقین همه همکاران ما در نظام تولید آثار و سازمان سینمایی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز مدافع و پشتیبان این رویکرد هستند و از آنان خواهان همراهی هستیم.

رونق سینمای ایران در سال‌های اخیر مدیون تلاش همه دست‌اندرکاران سینمای ایران است و نباید اجازه دهیم دستمزدهای ناهنجار، همدلی و همراهی و همکاری همه ما را دچار خدشه کند.

با آرزوی عزت و سربلندی سینمای ایران، شورای عالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران»

۲۵۸۲۵۸
کد خبر 1278334

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =