امکانات و تجهیزات دوومیدانی لرستان در کشور کم‌نظیر است/ احتمال میزبانی مسابقات آسیایی در خرم‌آباد

رییس فدراسیون دوومیدانی کشور در حاشیه اختتامیه مسابقات دوومیدانی دختران کشور در خرم آباد گفت: لرستان از استانهای با امکانات و قهرمان خیز دوومیدانی کشور است.

به گزارش خبرآنلاین لرستان،مجید کیهانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خبرآنلاین در خرم آباد گفت: یکی از برنامه های مهم فدراسیون، میزبانی مسابقات در استانهاست و میزبانی مسابقات در خرم آباد در راستای همین برنامه به استان واگذار شد.
وی افزود:  با پیگیری هایی که رییس هیات لرستان داشت و بررسی هایی که کردیم شرایط خرم آباد را مستعد دانستیم بهمین خاطر مسابقات پسران و دختران کشور را در خرم آباد برگزار نمودیم.
رییس فدراسیون دوومیدانی کشور با بیان اینکه خرم آباد از نظر تجهیزات دوومیدانی جز شهرهای برخوردار کشور است اظهار داشت: خرم آباد دارای امکانات بی نظیری در دوومیدانی است  بزرگترین سالن سرپوشیده دوومیدانی غرب ایران، سایت تخصصی پرتاب ها و پیست استاندارد تارتان است که این امکانات فقط در چند شهر ایران است و با این امکانات موجود می توانیم مسابقات بین المللی و آسیایی را در این استان برگزار نماییم.
قهرمانان لرستان سالها تیم های ملی را تغذیه می کردند
مجید کیهانی با اشاره به ظرفیت های قهرمانی در لرستان تصریح کرد: قهرمانان لرستان سالها تیم های ملی را تغذیه می کردند و فرزندان این استان سالهای سال مدعی اول دوومیدانی در کشور و میادین جهانی بودند و صاحب نظر در این رشته بودند اما بهرحال دوومیدانی در این استان سالها حالت رکود داشت.
وی ادامه داد: با تلاشهای جناب سید علی کریمی  رییس اسبق هیات و سرپرست فعلی ورزش و جوانان استان چندسالی میشود دوومیدانی لرستان جان تازه ای گرفته و در این فرصت اعلام می کنم در دوومیدانی آینده از آن لرستان است.
رییس فدراسیون دوومیدانی کشور در پایان،احتمال میزبانی خرم آباد در مسابقات آسیایی را زیاد دانست و گفت: با توجه به امکانات مدرنی که در لرستان موجود است موافقت ضمنی میزبانی خرم آباد را از جناب وزیر گرفتیم و در هفته آینده که جلسه نهایی در تایلند برگزار میشود دو شهر تهران و خرم آباد را با اولویت خرم آباد پیشنهاد دادیم که در صورت موافقت و مهیا بودن همه امکانات استان،قطعا این شهر میزبان مسابقات آسیایی خواهد شد.
46
کد خبر 1278853

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =