روباه و خروس ایرانی دوباره در یک جشنواره درخشیدند

سریال انیمیشنی «روبی و جوجه‌ها» و انیمیشن کوتاه «لالایی» به ترتیب سه و یک جایزه از دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی ایران کسب کردند. 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با پایان دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی ایران، مجموعه انیمیشنی «روبی و جوجه‌ها» که به سفارش مرکز پویانمایی صبا توسط برادران نکویی در استودیو گنبد کبود تولید شده است، در سه بخش برنده جایزه شد.

این سریال انیمیشنی ساخته بهنود و بابک نکویی جایزه ویژه هیات داوران (تهیه‌کننده)، بهترین انیمیت و بهترین موسیقی را دریافت کرد.

انیمیشن «روبی و جوجه‌ها» توانسته در دو سال پیاپی در این جشنواره موفق به کسب جایزه شود و از آثار موفق این رویداد هنری است. این مجموعه با ۱۱ جایزه ملی رکورددار کسب جایزه از جشنواره‌های داخلی برای استودیو گنبد کبود است.

سریال انیمیشنی «روبی و جوجه‌ها» در روایتی مدرن از قصه‌های فولکلور روباه و خروس، داستان کشمکش‌های یک روباه مخترع را با خانواده خروس نمایش می‌دهد که در یک مزرعه در همسایگی هم زندگی می‌کنند و روباه برای بیرون کردن خروس و خانواده‌اش از مزرعه نقشه‌های زیادی می‌کشد.

همچنین استودیو گنبد کبود با انیمیشن «لالایی» لوح سپاس را در بخش آثار فرهنگی دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی تلویزیونی ایران کسب کرد. این لوح به برادران نکویی تعلق گرفت.

دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی ایران به همت معاونت استان‌های صداوسیما شامگاه پنجشنبه ۲۰ تیر در کرمانشاه به کار خود پایان داد.

۲۵۸۲۴۳

کد خبر 1279147

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =