نظر کاربران خبرآنلاین درباره افزایش شهریه مهدکودک‌ها/ «دولت باید بخشی از هزینه‌ها رو بده»

براساس نظرسنجی که در خصوص افزایش شهریه مهدکودک‌ها انجام شد، برخی از کاربران عقیده داشتند که هزینه‌ تعیین شده، با خدماتی که این مراکز ارائه می‌دهند، تناسبی ندارد.

به گزارش خبرآنلاین، چندی پیش، داریوش بیات‌نژاد، مدیرکل بهزیستی استان تهران از افزایش ۲۹ درصدی شهریه مهدکودک‌ها خبر داد. بر همین اساس خبرآنلاین از کاربران خود خواست تا درخصوص افزایش شهریه مهدکودک‌ها و تناسبش با میزان خدماتی که ارائه می‌شود، نظرشان را در یک نظرسنجی اعلام کنند.

به نظر برخی از کاربرانی که در نظرسنجی شرکت کرده بودند، این میزان افزایش هزینه برای امکانات مهدکودک‌ها منصفانه نیست. مثلا مهدی نوشت: «هزینه هاشون خیلی بالاست. من بچه رو ثبت نام کردم مهدکودک (در اهواز) که حداقل تاکید می کنم حداقل امکانات و شرایط رو داشت به نظرم، و البته از روی ناچاری (چون با مقایسه نزدیک ۱۰ مورد این بهتر از بقیه بود) ماهی ۶۰۰ هزار تومن بدون هزینه های جانبی. چه خبره؟؟؟»

یک مادر نیز نوشته است: «به نظرم شهریه ها در مقابل خدماتی که در مهدکودک ها ارائه می شوند بسیار بالاتر است. خیلی از آموزش ها و برنامه هایی که ادعا می شود اصلا اجرا نمی شوند. تقریبا تمامی بچه هایی که برای اولین بار به مهد وارد می شوند به خاطر نا دیده گرفتن اصول اولیه بهداشتی مثل شستشو و ضدعفونی کردن منظم محیط و اسباب بازی هابه بیماری های عفونی مبتلا می شوند

کاربر دیگری نیز علی‌رغم پرداخت هزینه بالا، از عملکرد مهد راضی نبود:«من فرزندم را در یکی از مهد کودکهای غرب تهران به نام نوگلان گذاشتم. شهریه نسبتا بالایی هم پرداخت می کردم. اما متاسفانه متوجه شدم با بچه به خوبی رفتار نمی‌شه و فرزند من آسیب‌های روحی زیادی دیده. متاسفانه در مهدکودک‌ها تبعیض رفتاری با بچه‌ها غوغا می‌کنه و بسیاری از مربیان شیوه کار روانشناسانه با بچه‌ها رو بلد نیستند. ترجیح میدم امسال بچه رو خونه نگهدارم تا آسیب‌های روحی بیشتری نبینه.»

در مقابل، برخی هم این افزایش هزینه را منطقی می‌دانستند؛ یکی از کاربرانی که چنین عقیده‌ای داشت نوشته بود: «با سلام ، اینجانب مدیریت مهد کودکی رو عهده دار می‌باشم، به نظرم با توجه به گرانی اجاره ، حقوق و مواد غذایی افزایش ۲۹ درصدی منتقی میرسد .منتظرم از انتقادات و پیشنهادات دوستان استفاده کنم ممنون

کاربر دیگری در تایید این حرف نوشت: «وقتی اجاره‌ها ۸۰ درصد بالاتر رفتن چطوری افزایش ۳۰ درصدی شهریه‌ها توجیح‌پذیره، مهدکودک‌ها دارد ضرر ده می‌شن، کاری به تهران ندارم، شهرستان‌ها دریافتی خیلی پایین‌تری دارن.»

برخی نیز چاره کار را تامین هزینه‌های مورد نیاز مهدکودک‌ها از طرف دولت می‌دانستند؛ پدرام در این خصوص نوشت: «سلام. باید دولت به مهد کودک ها وام با بهره کم بده تا مهد کودک ها بتونند فضای مناسب برای مهد کودک خریداری کنند تا بتوانند ۱ از شر اجاره راحت بشوند. ۲ هزینه ثبت نام کاهش پیدا کنه. ۳ فضای آموزش را در مهد کودک بهتر کنند. و موارد دیگر

کاربر دیگری نیز ضمن اشاره به وضعیت نامناسب محیط برخی مهدکودک‌ها گفت: «اگر واقعا با این هزینه های اجاره و حقوق و مواد غذایی و ... اداره یک مهدکودک به شیوه استاندارد و انسانی ، اقتصادی و امکانپذیر نیست، چرا واقعا فکری اساسی برای این مسئله نمی کنید؟ چیزی مهمتر از تربیت کودکان وجود دارد که دولت برایش هزینه کند؟ کودکان در این کشور در اولویت چندم برای دولتمردان هستند؟ بد نیست سری به مهدهای کودک بزنید و شرایط غیرانسانی را ببینید. و پیشاپیش ببینید که آینده این کشور چه خواهد شد.»

۲۳۵۲۳۴

کد خبر 1279571

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =