حوادث ناشی از کار در آذربایجان‌غربی ۱۲.۳ درصد کاهش یافت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان‌غربی با اشاره به کاهش ۱۲/۳ درصدی حوادث ناشی از کار در سال ۹۷ نسبت به سال قبل آن گفت: بخش صنعت و تولید بیشترین آمار حوادث را شامل می‌شوند.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، رضا نقی‌زاده در تشریح این خبر گفت: تعداد حوادث ناشی از کار در سال گذشته ۵۷۰ مورد بوده که ۹۸ درصد حادثه‌دیدگان را مردان و ۲ درصد را زنان تشکیل و تعداد افراد فوت شده بر اثر حوادث ناشی از کار ۳۱ مورد بوده است.
نقی‌زاده افزود: آمار حوادث منجر به نقص عضو از ۳۱مورد به  ۱۸ مورد و حوادث منجر به قطع عضو از  ۴۳مورد به ۳۲ مورد کاهش داشته است.
وی با تأکید بر لزوم توجه به افزایش ایمنی در بخش صنعت، تولید و ساختمان اعلام کرد: بخش صنعت و تولید با ۱۴۲ مورد حادثه بیشترین  تعداد حوادث در سال ۹۷ را داشته که ۱۲ مورد آن منجر به فوت شده است و در بخش ساختمان نیز ۳۰۷ مورد حادثه ثبت شده که ۸ مورد آن منجر به فوت شده است.
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در بررسی آمار علل و حوادث ناشی از کار سال ۹۷ عنوان کرد: بیش از ۷۸ درصد علل بروز حوادث در اثر عدم نظارت، عدم آموزش و شرایط نا ایمن کارگاه بوده که قصور آن متوجه کارفرما و کمتر از ۲۲ درصد بدلیل رفتار ناایمن کارگران و عدم استفاده از وسایل حفاظت فردی است.
نقی زاده  فرسودگی تجهیزات و ماشین آلات در بسیاری از صنایع، شرایط ناایمن کارگاه ها و عدم نظارت موثر را دلایل شایع بروز حوادث  ناشی از کار  عنوان کرد و افزود: کار فرمایان برای بهره مندی از  خسارات پرداختی توسط شرکت های بیمه ای در حوادث ناشی از کار معمولا دفاع مؤثری از خود  نمی کنند و این امر موجب شده که علل بروز  حوادث بیشتر متوجه کارفرمایان شود.

46

کد خبر 1279578

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =