بدهی ۱.۰۰۰ میلیارد تومانی دردسرساز شد/ بیمه‌نامه غیرنقدی خودرو دیگر صادر نمی‌شود

ایرنا نوشت: رئیس سندیکای بیمه‌گران ایران گفت: شرکت‌های بیمه به علت خودداری سایپا از پرداخت بدهی یک هزار میلیارد تومانی بابت بیمه‌نامه شخص ثالث، صدور بیمه غیر نقدی برای خودروهای این شرکت را متوقف کرده‌اند.

محمد علیپور درباره جزئیات صدور بیمه نامه شخص ثالث برای خودروهای صفرکیلومتر سایپا، افزود: سایپا حدود یک هزار میلیارد تومان به شرکت‌های بیمه بابت صدور بیمه نامه شخص ثالث بدهکار بوده که از حدود ۲ سال پیش تاکنون انباشته شده است.

وی یادآور شد: سایپا در حالی از پرداخت طلب‌های شرکت‌های بیمه خودداری می‌کند که این شرکت‌، پول صدور بیمه نامه شخص ثالث خودروهای صفر کیلومتر را به صورت نقد از مردم دریافت می‌کند، اما نزد خود نگاه می‌دارد.

رئیس سندیکای بیمه گران ایران با بیان اینکه سایپا فکری برای پرداخت بدهی‌های خود نکرده است، اضافه کرد: تاکنون چندین بار با سایپا برای دریافت مطالبات توافق انجام شده، اما این شرکت تاکنون از اجرای همه آنها خودداری کرده است.

علیپور گفت: همراهی با این شرکت در ماه‌های گذشته کارساز نبوده و این شرکت، توجهی به اجرای توافق ندارد.

وی خاطر نشان کرد: طلبی که شرکت‌های بیمه از سایپا دارند، از سود سالانه همه شرکت‌های بیمه بیشتر است.

استقرار واحدهای سیار صدور بیمه مقابل سایپا

رئیس سندیکای بیمه گران ایران گفت: صدور بیمه نامه غیر نقدی برای شرکت سایپا متوقف شده‌، اما برای اینکه مشکلی برای مردم رخ ندهد واحدهای سیار شرکت‌های بیمه در مقابل مراکز شماره گذاری مستقر شده اند تا به صورت نقدی برای متقاضیان، بیمه نامه شخص ثالث صادر شود.

علیپور تصریح کرد: شرکت مزبور باید تکلیف خود را مشخص کرده و شیوه کار معینی را برای پرداخت بدهی خود به شرکت‌ها بیمه ارائه کند.

روند عادی صدور بیمه نامه ایران خودرو

رئیس سندیکای بیمه گران ایران درباره وضعیت صدور بیمه نامه شخص ثالث برای سایر شرکت‌های خودروساز گفت: این مشکل مربوط به سایپا است و سایر شرکت‌های خودروساز به تعهدات خود عمل کرده اند.

علیپور افزود: پیش از این ایران خودرو از یک سال پیش مبالغ مربوط به صدور بیمه نامه شخص ثالث را که از مردم تحویل گرفته به شرکت‌های بیمه پرداخت کرده است.

۲۵۲۳۱
کد خبر 1279624

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =