۰ نفر
۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

ایرنا نوشت: با توجه به افزایش سرعت باد و افزایش ارتفاع امواج و تلاطم دریا، بندر مسافری شهید ذاکری قشم تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

هم اینک سرعت باد در تنگه هرمز به ۲۸ نات و ارتفاع موج به ۲ تا ۳ پا رسیده و وسعت دید بین ۳ تا ۶ کیلومتر است.

مناطق دریایی شرق و تنگه هرمز شامل بندرعباس، قشم، درگهان، هرمز، لارک و هنگام تحت تاثیر بادهای تند شرقی تا جنوب شرقی مواج هستند.

رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با پایش مستمر آب، در صورت احراز شرایط جوی بلافاصله این بندر بازگشایی می شود.

علی اشتری خاطر افزود: تردد لندینگ کرافت ها در مسیر بندرهای لافت به پُهل همچنان در حال انجام است. وی افزود: همچنین فعالیت شناورهای تفریحی در اسکله‌های گردشگری ادامه دارد.

هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.
 

۲۳۵۲۳۸

کد خبر 1279632

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =