مهار  پیاپی ۴ حادثه کلکتور فاضلاب در محور شمال اصفهان

​​​​​​​مدیر آب و فاضلاب منطقه ۴ اصفهان از مهار چهار حادثه کلکتور فاضلاب در محور شمال اصفهان در سه ماهه نخست سال خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان، سید محمد حسین صالح دلیل وقوع این حوادث را فرسودگی شبکه فاضلاب دانست و اظهار داشت: قدمت شبکه فاضلاب در  این منطقه به بیش از ۴۰ سال می رسد و خوردگی ناشی از فرسودگی شبکه باعث بروز حادثه شده است.

وی به یکی دیگر از عواملی که منجر به وقوع حادثه شد پرداخت و  گفت:در ماه های اخیر که بارندگی قابل  توجهی صورت گرفت متاسفانه آبهای سطحی ناشی از بارندگی ها به شبکه فاضلاب هدایت شدند که این امر شوک هیدرولیکی به شبکه وارد نمود و حوادثی را رقم زد.

مدیر آب و فاضلاب منطقه ۴ اصفهان با اشاره به وقوع حوادث  در این منطقه افزود: در بهار سال جاری کلکتور ۱۶۰۰ خیابان لاله،کلکتور ۱۰۰۰ خیابان اوحدی،کلکتور۱۵۰-۷۰ خیابان چمران دچار حادثه شدند که عمق ،قطر و دبی زیاد   از مهم ترین عواملی بود که باید در مهار این حوادث در نظر گرفته می شد.

وی به عمق بیش از ۹ متر شبکه فاضلاب اشاره کرد و تصریح نمود: عمده تاسیسات فاضلاب در عمق ۹ متری با قطر ۱۶۰۰ و۱۰۰۰ میلیمتر بوده که فاضلاب با دبی بسیاربالا در آن جریان داشته اما با این وجود این حوادث، با تلاش و تخصص کارکنان در کوتاهترین زمان ممکن رفع شد.

مدیر آبفا منطقه ۴ وقوع حادثه خیابان لاله را یکی از بزرگترین حوادث شبکه فاضلاب دانست و بیان داشت: این حادثه به دلیل ریزش منهول فاضلاب رخ داد و  حجم زیادی فاضلاب در این شبکه در جریان بود اما بدون کوچکترین پس زدگی، این حادثه با هماهنگی پلیس راهور بدون ایجاد ترافیک سنگینی  مهار شد.

وی خاطر نشان ساخت:طول شبکه فاضلاب در منطقه ۴ حدود ۸۰۰ کیلومتر است که بخش زیادی از این شبکه به دلیل قدمت بیش از ۴۰ سال نیاز به بازسازی دارد چراکه جنس لوله های به کار رفته بتنی ست که به مرور زمان دچار خوردگی گردیده است.

صالح به پروژه بازسازی شبکه فاضلاب منطقه ۴ اشاره کرد و اعلام کرد: مقرر گردید در قالب طرحی بیش از ۵هزار و ۵۰۰ کیلومتر از شبکه فرسوده فاضلاب در این منطقه، با اعتباری بالغ  بر ۲۰ میلیارد تومان بازسازی شود.

وی  ادامه داد: اعتبار مورد نیاز بازسازی شبکه فاضلاب منطقه ۴ قرار شده از طریق فایناس خارجی و اعتبارات جاری تامین شود.

46

کد خبر 1279992

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =