اصرار چندین‌ باره چمران: جمنا تمام نشده است/مگر شورای وحدت می‌تواند بین مردم برود و تشکیلات درست کند؟

فارس نوشت: مهدی چمران گفت: برخلاف برخی تصورات که به هر دلیلی ایجاد شده، گفتند دوران جمنا تمام شده و شورای ائتلاف بوجود آمده؛ درصورتی که این شورا تشکلی نیست که بین مردم برود و سازماندهی کند و تشکیلات درست کند و اصلا چنین امکانی ندارد و نمی تواند.

مهدی چمران نایب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب عصر امروز در نشست نمایندگان ادوار عضو جمنا، گفت: مدت هاست کمیته اقشار در ۲۲ قشر فعال است و این یک کار تشکیلاتی است و سازماندهی ساختاری است که در کشور همه را به حرکت وا دارد و آماده انتخابات یا مسائل دیگر مورد نیاز مردم کند.

وی با بیان اینکه نتیجه این سازماندهی را در انتخابات گذشته دیدیم، تصریح کرد: البته همه‌اش به خاطر جبهه مردمی نبود و موارد دیگری دست به دست هم داد و این تجربه حاصل شد که باید از آن استفاده کنیم و نگذاریم این ۱۶ میلیون رای هدر رود. هم باید آن را نگه داشت و هم افزایش داد.

وی با انتقاد از برخی اظهار نظرها مبنی بر پایان کار جبهه مردمی نیروهای انقلاب، اظهار داشت: شورای ائتلاف وجمنا مکمل هستند و به جای هم نیستند؛ شورای ائتلاف شورایی است که همان احزاب و عده ای از چهره های قابل قبول آن شهر و استان که در احزاب سیاسی نیستند را دور هم جمع می‌کند و باهم یک مجموعه دیگر را تشکیل می دهد که بتوانند کارشان را انجام دهند. کارشان هم دقیقا بر اساس همان برنامه ریزی است که ما تدوین کرده ایم و از یک انتخابات از پایین شکل می گیرد و به بالا می آید.

نایب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب افزود: برخلاف برخی تصورات که به هر دلیلی ایجاد شده، گفتند دوران جمنا تمام شده و شورای ائتلاف بوجود آمده؛ درصورتی که این شورا تشکلی نیست که بین مردم برود و سازماندهی کند و تشکیلات درست کند و اصلا چنین امکانی ندارد و نمی تواند.

این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: تصمیم گیری نهایی با شورای ائتلاف خواهد بود و فقط برای انتخابات شکل گرفته، ولی جبهه مردمی نیروهای انقلاب بحث عمده‌اش گفتمان سازی است.

چمران با تاکید بر اینکه شورای ائتلاف از همه این تشکل ها که سعی شده حداقل نیمی از آن ها از جوانان  و تعدادی هم از بانوان باشند تشکیل شده است، گفت: جبهه مردمی هم کار خود را با قدرت در استان ها و ان‌شالله در تهران شروع می کند و سازماندهی و تشکیلات و گفتمان سازی کار جبهه مردمی است.

چمران درعین حال تاکید کرد: البته با شورای ائتلاف هم در این زمینه مشورت می کنند و آنها نیز راهنمایی و تصمیم گیری نهایی می کنند؛ بنابر این این دو مکمل هم هستند و یکی نمی آید که دیگری برود.

رویکرد جمنا تحکیم وحدت است

هم چنین باشگاه خبرنگاران جوان نوشت،

محمد رضا میرتاج الدینی دبیر کانون نمایندگان ادوار جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، در خصوص رویکرد جمنا در ادامه عملکرد این جبهه عنوان کرد: رویکرد ما همگرایی و تحکیم وحدت همه نیروهای انقلاب است که جمنا به این منظور شکل گرفت و هر حرکتی که در جهت هم افزایی نیروهای انقلاب بشود مورد استقبال ما قرار می‌گیرد

وی در پایان با اشاره به طرح اجرای گفتمان رهبری در عملکرد مسئولین گفت: بحث گفتمان رهبری و عمل به رهنمودهای ایشان مدتی است که به صورت جدی در دستور کار مسئولین قرار گرفته است و تاکید زیادی بر استفاده از صحبت‌های ایشان در عملکردهای مسئولین صورت گرفته است که باید به صورت جدی تری پیگیری شود تا به نتایج موفقیت آمیز دست پیدا کنیم.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1280050

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =