گزارش وزیر نیرو از ۱۱ برنامه مدیریت مصرف برق/ توزیع و مصرف برق تحت کنترل است

جماران نوشت: رضا اردکانیان گفت با وجود آنکه یکی از تابستان‌های گرم را تجربه می‌کنیم به دلیل همراهی مردم در بخش‌های مختلف، شرایط توزیع و مصرف برق تحت کنترل است و امیدواریم همراهی مصرف‌کنندگان استمرار داشته باشد تا بتوانیم این تابستان را توأم با آسایش، امنیت و بدون خاموشی نگران‌کننده سپری کنیم.

 وزیر نیرو با بیان اینکه شرایط توزیع و مصرف برق تحت کنترل است، گفت: امیدواریم همراهی مصرف‌کنندگان استمرار داشته باشد تا بتوانیم این تابستان را توأم با آسایش و بدون خاموشی نگران‌کننده سپری کنیم.

«رضا اردکانیان» عصر سه شنبه در حاشیه نشست فراکسیون مستقلین ولایی در جمع خبرنگاران درخصوص وضعیت توزیع برق و میزان خاموشی‌ها در تابستان، افزود: زمستان گذشته گزارشی در رابطه با پیش‌بینی وضعیت تولید، توزیع و مدیریت مصرف برق در تابستان ۹۸ به مجلس ارائه کرده‌ایم و امروز نیز با روسفیدی گزارش میزان عملکرد وزارتخانه نیرو ارائه شد.

وزیر نیرو ادامه داد: با وجود آنکه یکی از تابستان‌های گرم را تجربه می‌کنیم به دلیل همراهی مردم در بخش‌های مختلف، شرایط توزیع و مصرف برق تحت کنترل است و امیدواریم همراهی مصرف‌کنندگان استمرار داشته باشد تا بتوانیم این تابستان را توأم با آسایش، امنیت و بدون خاموشی نگران‌کننده سپری کنیم.

براساس این گزارش وزارت نیرو سال گذشته برای مدیریت مصرف در تابستان سال جاری، ۱۱ برنامه را مورد توجه قرار داده است؛ طرح پیشنهادی اصلاح تعرفه‌ها، اجبار به کاهش ۳۰ درصدی بار صنایع بالای یک مگاوات، تغییر ساعت کار ادارات در کل کشور و اخذ مجوز قطع درصورت عدم همکاری ازجمله ۱۱ برنامه سال گذشته وزارت نیرو برای مدیریت مصرف در تابستان سال ۹۸ به شمار می‌آید.

همچنین باید مدیریت مصرف تابستان ۹۸ مربوط به بخش کشاورزی، استفاده از مولدهای خود تأمین مشترکان، اجباری کردن همکاری دو ساعته ایستگاه‌های سی. ان. جی، استفاده پایلوت از فناوری‌های نوین مانند ذخیره‌سازها، اینترنت اشیا، قطع مستقیم بار، هوشمندسازی، همچنین روشنایی معابر، توسعه استفاده از لامپ‌های ال. ای. دی اس، سرویس ۵ میلیون دستگاه کولر آبی و یک میلیون دستگاه کولرگازی و… را به این برنامه‌ها افزود.

2323

کد خبر 1280441

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =