تاکید شورای عالی ترافیک بر ضابطه‌مند شدن تاکسی‌های اینترنتی

رییس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور گفت: وزارت کشور بر اساس مصوبه هیات وزیران با همکاری دستگاه‌های مرتبط «دستورالعمل نظارت بر آژانس‌های حمل و نقل بار و مسافر شهری»را با هدف ضابطه مند شدن، ساماندهی و ارتقای سطح کیفی خدمات ارایه شده به شهروندان تهیه کرده که بخش اعظم آن به تایید طرفین رسیده و مقرر شده است این موضوع در جلسات بعدی به‌طور مبسوط بحث و بررسی شود.

به گزارش خبرآنلاین، یکصد و پنجاه و دومین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور به ریاست مهدی جمالی نژاد - معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس این شورا - امروز در وزارت کشور تشکیل شد.

جمالی‌نژاد در خصوص این جلسه گفت: دستور نخست جلسه در خصوص ساماندهی تاکسی‌های اینترنتی بود که گزارشی در خصوص اقدامات صورت گرفته در این زمینه و سوابق آن در جلسات پیشین همچنین مصوبه هیات وزیران مبنی بر ساماندهی این موضوع ارایه شد و اعضا نیز نظراتشان را بیان  کردند.

وی با بیان اینکه وزارت کشور به دنبال ضابطه مند شدن حوزه حمل و نقل عمومی شهری است، اظهارکرد: وزارت کشور بر اساس مصوبه هیات وزیران با همکاری دستگاه‌های مرتبط «دستورالعمل نظارت بر آژانس‌های حمل و نقل بار و مسافر شهری» را با هدف ضابطه‌مند شدن، ساماندهی و ارتقای سطح کیفی خدمات ارایه شده به شهروندان تهیه کرده که بخش اعظم آن به تایید طرفین رسیده و مقرر شده است این موضوع در جلسات بعدی به‌طور مبسوط بحث و بررسی شود.

جمالی نژاد در ادامه گفت: دستور کار دوم جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور بررسی اتصال قطار حومه ای مشهد- شهر جدید گلبهار به شهر چناران بود که پس از ارایه گزارش و توضیحات کارشناسی توسط مشاور طرح و استانداری خراسان رضوی موضوع به تایید رسید و مقرر شد به منظور اتصال شهر چناران به این خط ۴.۵ کیلومتر به طول آن اضافه شود و طول مسیر به ۴۶ کیلومتر افزایش یابد.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، وی در خصوص دستور کار سوم جلسه اظهار کرد: پلیس راهور نیروی انتظامی درخواستی مبنی بر مشخص شدن نحوه ارایه خدمات اتوبوس‌های متعلق به ناوگان اتوبوسرانی درون‌شهری در شهرهای‌ اقماری به شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور ارسال کرد که در این جلسه مطرح و پس از ارایه دیدگاه‌ها مقرر شد نظرات موجود در کمیته فنی شورا بررسی، جمع‌بندی و پس از نهایی شدن ابلاغ شود.

۴۷۲۳۸

کد خبر 1280774

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =