ساخت مدرسه 6 کلاسه در مناطق سیل زده لرستان توسط بانک سینا

در جلسه ای که با حضور آقای هاشمی از اعضای مدیران بانک سینا کشور، یزدانی رئیس شعبه استان لرستان و مهندس حیدری مدیر کل نوسازی مدارس لرستان برگزار شد، بانک سینا آمادگی خود را برای ساخت مدرسه ۶ کلاسه در مناطق محروم استان لرستان اعلام کرد .

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، هاشمی در این جلسه گفت : برای بانک سینا ، ساخت مدرسه در مناطق محروم و دوردست از اهمیت بالایی برخوردار است ما قبلا هم در استان کرمان اقدام به ساخت مدرسه ای شکیل و مستحکم کرده ایم که دارای فاصله ی قابل توجهی با مرکز استان بود و برای تهیه مصالح ساختمانی آن با مشکل روبرو بودیم اما با وجود این تفاصیر ، برای ساخت این مدارس پیش قدم هستیم و انتظار داریم در لرستان هم در منطقه ای دوردست و کم برخوردار ، مطابق معرفی نوسازی مدارس اقدام به ساخت مدرسه کنیم .
مهندس محمدرضا حیدری در ادامه این جلسه افزود: در راستای انجام وظیفه شهروندی در محرومیت زدایی و کاهش شکاف فرهنگی در کشور ساخت مدارس در مناطق محروم، با کوشش فعالان اقتصادی نیکوکار و خیرین سرعت بیشتری  می یابد.
زیر ساخت توسعه اقتصادی، توسعه آموزش و فرهنگ است
وی اظهار کرد: زیر ساخت توسعه اقتصادی، توسعه آموزش و فرهنگ است و به همین جهت لازم است که در توسعه زیرساختهای لازم  برای مدرسه سازی در این بخش هم دولت و هم بخش خصوصی اهتمام جدی تر داشته باشند که در این راستا بانک سینا پای کار آمده و آمادگی خود را اعلام کرده است.
وی افزود: بنده نیز به حکم وظیفه ملی و شهروندی خود تلاش خواهم کرد و توان خود هم استفاده می کنم تا  همه خیرین پای کار بیایند و بتوانیم از ظرفیت آنها استفاده کنیم.
حیدری در پایان گفت:استان لرستان دارای مناطق محرومی است که خیران می توانند در این مناطق اقدام های بزرگی برای رفع محرومیت انجام دهند.
شایان ذکر است ؛ برای ساخت یک واحد آموزشی ۶ کلاسه به اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد ریال نیاز است که با موافقت اولیه آقای هاشمی ، از صفر تا صد این واحد آموزشی توسط این بانک اجرا خواهد شد .
46
کد خبر 1280961

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =