مجتبی عابدینی: برای دختران‌مان جنگیدیم و مدال گرفتیم

دارنده مدال برنز شمشیربازی جهان می‌گوید:«دوست داشتم باز هم تاریخ‌ساز شوم.»

مهری رنجبر:مجتبی عابدینی باز هم تاریخ را برای شمشیربازی ایران ورق زد.آن هم با مدال برنز قهرمانی جهان. مدالی که با سردرد شدید گرفت. مدالی برای دخترش پرنیان. با مبارزه هایی دیدنی که دنیا را به وجد آورد. دوئلی فوق العاده در روز بد رقبایش.

دوباره خاطره المپیک ریو برایت زنده شد ؟
دقیقا همان اتفاق افتاد. شاید اشکی که بعداز صعود به جدول هشت تایی ریختم ،یادآوری سه سال پیش و المپیک ریو بود .جای مدال جهانی در  کلکسیون مدالهایم خالی  بود . من 2012 برای اولین بار سهمیه المپیک گرفتم و 2016 هم در المپیک ریو چهارم شدم. دوست داشتم باز هم  تاریخ سازی کنم چرا که مدال گرند پریکس و جام جهانی داشتم اما قهرمانی جهان نه.

پس برای مدال به مجارستان رفته بودی؟
من به بوداپست تنها برای مدال جهانی آمدم. در اردو هم تنها به نیت دخترم تمرین می کردم تا  مدال بگیرم. حتی در بازی یک هشتم نهایی هم پیمان فخری سرمربی تیم هم به من گفت مجتبی برای دخترانمان بجنگ ومدال بگیر. البته  از طرفی هم دلم می خواست  با مدال جهانی باز هم خودم را ثابت کنم.

و ثابت هم کردی.
من خودم را خیلی وقت پیش ثایت کردم. اما نمی دانم چرا بعضی ها نمی بینند. مدال جام جهانی و گرند پریکس  کم نیست اما مدال جهانی چیز دیگری است که ان را به چنگ اوردم.

از  مبارزه ات و مدال برنز راضی هستی؟
معلوم است که راضی ام. بازی من با حریف روسی ام بی نظیر بود. مسابقه که نه یک کلاس آموزش ششمیربازی سابر ایرانی بود برای هزار تماشاگر در سالنو بیشتر بابت همین راضی ام.چرا که معمولی بازی نکردم. من با مبارزه هایم همه را به وجد اوردم طوری که حتی روسها و کره ای ها هم مرا تشویق می کردند. در جدول هشت تایی مقابل هارتونگ آلمانی وقتی بردم ،او گفت :« از شانس بد من تو فوق العاده بودی» حتی تورانتینو قهرمان المپیک و جهان به فخری گفته بود دوست دارم کار بزرگی بکنی و بعداز مدال من گفت می دانستم. همین حرفها باعث غرور ما است.

این مدال انگیزه شما و بقیه بچه ها رو برای نتیجه در مسابقه تیمی بیشتر کرد؟
شک نکنید انگیزه زیادی به وجود امده . به هر حال ما تنها به مدال برنز انفرادی راضی نیستیم و دنبال کار های بزرگتری هستیم. من حالا با این مدال و 14 پله صعود ، نفر دهم رنکینگ جهانی شمشیربازی شدم و البته سهمیه المپیک هم در مشتم است،ولی سهمیه تیمی المپیک آرامم می کند.من ،علی پاکدامن، محمد رهبری و محمد فتوحی  می خواهیم با مدال تیمی جهان و سهمیه تیمی المپیک 2020 بهترین نتیجه را رقم بزنیم. ما بعداز نائب قهرمانی آسیا 30-40 درصد سهمیه تیمی المپیک را گرفته ایم  اما می خواهیم آن را قطعی کنیم. ممکن است با صعود به نیمه نهایی 70-80 درصد قطعی شود . حالا همه فکر و ذکر ما سکوی جهانی است و بس.

چرا در بازی نیمه نهایی با اینکه جلو بودی اما در امتیاز 4 متوقف شدی و حریف پیش افتاد؟
من بعداز بازی با هارتونگ تنها سه ساعت برای نیمه نهایی فرصت داشتم فشار زیادی هم در بازیهای قبل تحمل کردم. حریف ژاپنی ،تونسی  کمیل ابراهیموف روسی  نفر پنجم رنکینگ جهان و حتی هارتونگ نفر سوم دنیا را بردم تا به نیمه نهایی رسیدم. بعداز ان سر درد عجیبی داشتم و نمی توانستم قرص بخورم ،دردم به حدی بود که نمی توانستم خم شوم بند کفشم را ببندم، به همین خاطر عملکردم به صفر رسید. حتی وسط بازی می خواستم بگویم مصدوم و ادامه نمی دهم اما پیشمان شدم و جنگیدم.

251 251

کد خبر 1281338

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =