هشدار لیندسی گراهام درباره خروج آمریکا از افغانستان

سناتور آمریکایی گفت: دولت ترامپ بدون در نظر گرفتن شرایط واقعی نظامیان این کشور را از افغانستان خارج نکند.

 به گزارش خبرآنلاین، «لیندسی گراهام» سناتور جمهوری خواه آمریکایی درباره خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان گفت: امیدوارم دولت ترامپ بدون در نظر گرفتن شرایط واقعی در افغانستان نظامیان این کشور را از افغانستان خارج نکند.

وی افزود: در حال حاضر آمریکا در افغانستان حضور نظامی بسیار اندکی دارد که این موضوع  تضمین‌ کننده عدم رشد و گسترش گروه‌هایی همانند القاعده و داعش در این کشور است.

این سناتور آمریکایی در حساب توئیتری خود نوشت: تحولات افغانستان و اینکه چه اتفاقی در این کشور روی خواهد داد، برای امنیت ملی آمریکا بسیار با اهمیت است.

گراهام تصریح کرد: بنابراین باید در افغانستان به دنبال یک توافق خوب باشیم تا اینکه صرفا یک توافق بد را انتخاب کنیم.

هفتمین دور مذاکرات میان آمریکا و طالبان در حالی پایان یافت که طرفین اعلام کردند پیشرفت‌های محسوسی در این دوره از انتخابات حاصل شده است.

از سوی دیگر ترامپ که سیاست اصلی خود را خروج از افغانستان اعلام کرده بود، به‌تازگی عنوان کرده است که تمایل دارد بخشی از نیروهای نظامی این کشور یا حداقل بخش قوی از نیروهای اطلاعاتی آمریکا در افغانستان خواهند ماند.

از سوی دیگر طالبان پذیرش هرگونه توافق را منوط به اعلام زمان‌بندی خروج نظامیان خارجی کرده است؛ موضوعی که کلاف سردرگم صلح در افغانستان را پیچیده‌تر خواهد کرد.

310311

کد خبر 1281505

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =