یک کشته و ۱۳ مجروح در واژگونی وانت حامل کوه‌نوردان در نیشابور

ایسنا نوشت: رئیس جمعیت هلال احمر نیشابور گفت: بر اثر واژگونی یک دستگاه خودروی وانت نیسان یک تن کشته و ۱۳ نفر مجروح شدند.

اسماعیل شاه‌بیکی در خصوص حادثه واژگونی خودرو نیسان گفت: در پی واژگونی یک دستگاه خودروی نیسان حامل ۲۵ کوهنورد مشهدی در آبشار شهر خرو بالا و اعلام مرکز EOC جمعیت هلال‌احمر استان عوامل پایگاه امداد و نجات بین شهری امام رضا(ع) جمعیت هلال‌احمر نیشابور به همراه یک دستگاه آمبولانس و خودروی ویژه نجات بلافاصله به موقعیت حادثه اعزام شدند.

او عنوان کرد: براساس آنچه اعلام شد گروه متشکل از خانم و آقا و برای کوهنوردی در آبشار شهر خرو بالا از مشهد به این منطقه عازم شده بودند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر نیشابور بیان کرد: هرچند براساس گزارش اولیه سرپرست گروه تعداد افراد ۲۱ نفر اعلام شده بود اما پس از بررسی‌های صورت گرفته تعداد افراد ۲۵ نفر بودند که ۱۳ نفر مصدوم و یک نفر مرد ۴۵ ساله در محل حادثه فوت کرده بود.

او با بیان این‌که خودروی نیسان در برگشت واژگون شده بود، گفت: ۱۰ نفر از مصدومان توسط آمبولانس هلال‌احمر و اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان انتقال داده شدند و سایر افراد به صورت سرپایی در محل درمان شدند.

شاه‌بیکی گفت: به دلیل این‌که آمبولانس هلال‌احمر مخصوص کوهستان است و منطقه صعب‌العبور بود، مجروحان از محل حادثه توسط این آمبولانس به اتوبوس آمبولانس اورژانس که در محل مستقر شده بود انتقال داده می‌شدند.

او یادآور شد؛ علاوه بر مجروحانی که توسط نیروهای هلال‌احمر تحویل اتوبوس آمبولانس شدند یک نفر دیگر هم به بیمارستان ۲۲ بهمن نیشابور انتقال داده شد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر نیشابور  بیان کرد: استقرار برج نور پایگاه امدادونجات امام رضا(ع) جمعیت هلال‌احمر نیشابور و استقرار آتوسا( اتوبوس آمبولانس) اورژانس ۱۱۵ درمحل حادثه کمک موثری در تسریع امدادرسانی به مصدومان داشت.

او گفت: براساس آخرین گزارشی که شب گذشته واصل شد، حال دو نفر از این افراد وخیم گزارش شده بود. این‌که ۲۵ نفر بخواهند با نیسان برای کوهنوردی بروند جای بررسی دارد.

تخطی از سرعت مطمئنه عامل اصلی حادثه

در ادامه فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور گفت:  بی‌احتیاطی و تخطی از سرعت مطمئنه راننده خودرو وانت نیسان عامل اصلی این حادثه بوده است.

سرهنگ حسین دهقان‌پور افزود: متاسفانه در این حادثه فرد ۴۵ ساله جان خود را از دست داده و چندین نفر مصدوم شدند.

او عنوان کرد: براساس آنچه اعلام شده این افراد کوهنورد بودند که با مجوز شرکت خدماتی مسافرتی از مشهد به شهر خرو بالا آمدند که در مسیر بازگشت دچار سانحه می‌شوند.

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور بیان کرد: براثر این حادثه برای راننده خودرو و یکی از مسئولان گروه پرونده قضایی تشکیل و تحویل مقامات قضایی شده‌اند.

او گفت: براساس نظر کارشناس تصادفات، علت اصلی حادثه بی‌احتیاطی راننده خودرو نیسان به دلیل تخطی از سرعت مطمئنه بوده که در این راستا تاکنون برای دو نفر پرونده قضایی تشکیل شده است.

۴۷۲۳۴

کد خبر 1281529

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =