در جلسه رئیس جمهور با مدیران مسکن کشور چه گذشت؟

تسنیم نوشت: معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: بزودی با افزایش تولید مسکن به میزان یک میلیون تا یک میلیون و صد هزار واحد در سطح کشور، جریان تولید و ساخت و ساز مسکن در مدار اصلی خود قرار خواهد گرفت.

 مازیار حسینی در گفتگوی زنده تلفنی با خبر نیمروزی با اشاره به نشست امروز رئیس جمهور با مدیران ارشد بخش مسکن افزود: در این نشست، چشم انداز و راهکارهای تعادل بخشی به بازار عرضه و تقاضای مسکن در حضور رئیس جمهور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه گزارشی از پیشرفت طرح اقدام ملی نیز داده شد و برنامه‌های عملیاتی این بخش و همچنین تکمیل مسکن مهر، بازسازی واحدهای آسیب دیده از سیلاب ماه‌های اول سال و مسکن روستایی تشریح شد.

حسینی افزود: طرح اقدام ملی با ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در دستور کار قرار گرفته و هم اکنون ۵۷ هزار و ۸ واحد آن در دست ساخت است و در آینده نزدیک، کلنگ زنی و آماده سازی زمین برای ۱۵۰ هزار واحد دیگر با حضور رئیس جمهور انجام می‌شود.

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی افزود: در بخش مسکن مهر نیز، در چند ماه گذشته ۱۱۲ هزار واحد تکمیل شده و با تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی آن، آماده تحویل یا تحویل مردم شده است و در جلسه امروز نیز مقرر شد ۱۶۵ هزار واحد مسکن مهر دیگر که نیاز به انشعابات آب و برق دارد با همکاری وزارت نیرو بزودی تکمیل و مورد بهره برداری قرار گیرد و با این دو اقدام، عملا به سمت جمع شدن پرونده مسکن مهر می‌رویم.

وی تصریح کرد: همچنین موضوع ساخت ۲۰۰ هزار مسکن روستایی هم که ساخت آن برعهده بنیاد مسکن است تشریح شد و عملا با انجام این طرح ها، بین یک میلیون تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد مسکونی جدید در کشور در حال ساخت است که با این اقدام، عملا جریان ساخت تولید مسکن در مدار اصلی خود قرار می‌گیرد.

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی همچنین در خصوص بازسازی منازل آسیب دیده از سیل ابتدای سال گفت: از حدود ۷۰ هزار واحد آسیب دیده در سیلاب اخیر، ۴۰ هزار واحد آن تعمیری بود که تا پایان مرداد عملیات تعمیر به پایان رسیده و تحویل مردم می‌شود ضمن اینکه برای ساخت ۳۰ هزار واحد احداثی هم برنامه ریزی شده و ۱۴ هزار واحد آن در مرحله پی کنی و فونداسیون ریزی است.

۲۲۶۲۳۱
کد خبر 1281661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =