رسانه آمریکایی از استقرار نیروهای حزب‌الله برای مقابله با اسرائیل خبر داد

ایسنا نوشت: سایت دیلی بیست آمریکا مدعی شد که حزب الله لبنان نیروهای خود را در مرزهای اسرائیل مستقر کرده و آماده جنگ با اسرائیل شده است.

 سایت دیلی بیست آمریکا در گزارشی اعلام کرد: حزب الله لبنان به استقرار مجدد نیروهایش در مرزهای اسرائیل نه فقط در مرز با لبنان بلکه در مرز با سوریه به ویژه در مناطق مجاور جولان روی آورده است.

یکی از این رهبران که خود را سمیر نامیده اما نام واقعی‌اش را فاش نکرده گفته است، ۸۰۰ نیرو در مرزهای بین لبنان و اسرائیل تحت رهبری‌اش هستند.

او گفت: تحریم‌های آمریکا علیه حزب‌الله باعث می‌شود حزب آماده اتخاذ اقدامی در جبهه اسرائیل باشد.

سمیر گفت: جنگ جدید با جنگ‌های قبلی فرق دارد. مواضعی که حزب الله در بخش سوری جولان اتخاذ کرده به او اجازه گشودن جبهه دومی علیه اسرائیل را خواهد داد.

این رهبر به افزایش توانایی‌های جنگی حزب الله در سال‌های اخیر به ویژه از طریق دستیابی به پهپادها و سلاح‌های ضد هوایی و دریایی و مهارت‌هایی که نیروهای حزب الله در سوریه کسب کرده‌اند، اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: حزب‌الله به رغم مشکلاتی را به لحاظ اقتصادی دارد که موجب کاهش حقوق عناصر حزب‌الله به نصف شده اما به لحاظ نظامی بسیار قوی است.

وی افزود: حزب الله قبل از آغاز جنگ سوریه مایل به گشودن جبهه دومی در جولان بود اما دولت سوریه در آن زمان آن را خط قرمز خواند. اکنون هیچ‌گونه خطوط قرمزی وجود ندارد.

این رهبر اذعان کرد که جنگ ویرانی شدیدی برای اسرائیل و لبنان به بار خواهد آورد اما تحریم‌های آمریکا باعث می‌شوند این سناریو احتمالی باشد.

یک عضو دیگر حزب الله گفت، نیروهایی که از سوریه بازمی‌گردند بازنشسته نمی‌شوند بلکه به جنوب لبنان منتقل می‌شوند و در آنجا وظایف جدیدی برعهده می‌گیرند. همچنان برخی از یگان‌ها در سوریه هستند اما بسیاری از آن‌ها به لبنان یا جولان بازگشته‌اند.

وی افزود که رهبری حزب الله معتقد است که بحران در خلیج فارس منشأ نزاع جدید احتمالی با اسرائیل است.

310311

کد خبر 1281803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =