ایرنا نوشت: ژنرال« یائیر گولان» نائب رئیس ستاد مشترک ارتش صهیونیستی تاکید کرد: اسرائیل با هوشیاری بالا چگونگی اجرای توافق هسته ای امضا شده بین ایران و قدرت های بزرگ را رصد می کند.

به گزارش ایرنا، این ژنرال صهیونیست در كنفرانسی خبری با بیان اینكه «ایران همچنان به حزب الله لبنان كمك می كند»، گفت: جنگ آینده به لبنان محدود نخواهد شد و پاسخ اسرائیل بسیار سخت خواهد بود.

وی با اشاره به ترس شدید صهیونیست ها ازقدرت فزاینده حزب الله، لبنان را به « ویرانی بزرگ و نابودی زیرساخت ها و خانه های مردم » در جنگ آینده علیه این كشور تهدید كرد.
گولان همچنین اعتراف كرد كه « حزب الله با متحول كردن قدرت خودبه توانمندی های جدیدی دست یافته و به خطری بزرگ برای اسرائیل تبدیل شده كه در گذشته مشابه آن دیده نشده است.
ارتش صهیونیستی به تازگی چندین رزمایش در بخش هائی از مرزهای شمالی فلسطین اشغالی با سوریه و لبنان برگزار كرد.
نائب رئیس ستاد مشترك ارتش صهیونیستی تاكید كرد كه نتیجه هرگونه رویاروئی و جنگ آینده در مقایسه با جنگ های 20 سال گذشته « بسیار خطرناك تر» خواهد بود.
وی گفت: جنگ آینده اسرائیل و حزب الله ، جنگی كوچك نخواهد بود و لبنان ضررهای ویرانگری را در این جنگ بسیار گسترده متحمل خواهد شد.
این ژنرال صهیونیست اضافه كرد: در روزهای گذشته هر روز از تهدیدهای غزه علیه اسرائیل می شنویم در حالی كه ارتش اسرائیل برای جنگ و رویاروئی در جبهه های شمالی آماده می شود.
یائیر گولان همچنین اعتراف كرد كه « سطح همكاری امنیتی اسرائیل با مصر و اردن برای جنگ علیه گروه هائی مانند داعش به طور بی سابقه افزایش یافته است».
« رئوفین ریفلین» رئیس رژیم صهیونیستی هم از پایگاه های نظامی و رزمایش تیپ هفتم زرهی ارتش این رژیم در دشت جولان اشغالی سوریه دیدن كرد.
نائب رئیس ستاد مشترك و « افیف كوخافی» فرمانده جبهه شمالی ارتش صهیونیستی به ریفیلن گزارشی از اوضاع منطقه دادند.

** تشكیلات خودگردان به حفظ امنیت اسرائیل متعهد است
ژنرال « عاموس گلعاد» رئیس گروه سیاسی امنیتی در وزارت جنگ رژیم صهیونیستی هم در مصاحبه با پایگاه خبری « والا» گفته است كه در منطقه غزه انتظار داریم اوضاع آرام باشد زیرا برنامه های بازدارندگی موثر بوده اند.
وی با بیان این كه « تشكیلات خودگردان فلسطین به حفظ امنیت اسرائیل متعهد است و حماس را دشمن می داند».
گلعاد افزود: حماس دشمن مصر است و به تازگی اردن دفاتر اخوان المسلمین را كه حماس هم جزو آن است، تعطیل كرد.
این ژنرال صهیونیست ادعا كرد: كشف تونل غزه ثابت كرد كه قدرت های ارتش اسرائیل بسیار عمیق و بزرگ است.
وی به آنچه« هماهنگی امنیتی بین روسیه و اسرائیل » خواند، اشاره كرد و گفت: « بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل برای حفاظت از امنیت اسرائیل در جبهه جولان به مسكو سفر كرد.

52261

کد خبر 529717

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =