وقتی گردشگران هم‌چون بندبازی ماهر از دیوار مسجد امام بالا می‌روند+فیلم

هنوز میراث فرهنگی جواب درستی در ارتباط با والیبال بازی گردشگران باکاشی های ۴۰۰ ساله مسجد امام نداده است که در تازه ترین چشمه از بی توجهی های این نهاد، شاهد بالا رفتن گردشگران از دیوار مسجد امام بودیم.

به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان، در طول ماه های گذشته به کرات در ارتباط با انجام والیبال در کنار مسجد امام خمینی (ره) و مسجد شیخ لطف الله در میدان تاریخی نقش جهان و برخورد مکرر توپ با کاشی های ۴۰۰ ساله این مساجد تاریخی تذکراتی داده بودیم.

میراث فرهنگی اصفهان در پاسخ به این اخبار مدعی شده بود که بودجه کافی برای حضور دائمی یگان حفاظت میراث فرهنگی در این مکان وجود ندارد اما به نیروی انتظامی در این ارتباط تذکرات لازم داده شده است.

تازه ترین اخبار دریافتی در این ارتباط نشان می دهد گردشگران نه تنها همچنان به بازی در کنار این بنای تاریخی مشغول هستند بلکه یکی از گردشگران به گفته شاهدان برای آوردن توپ  والیبال خود، از دیوار راست بالا رفته! و به یکی از حجره های مسجد تاریخی امام وارد می شود.

سوال اینجاست که اگر به فرض بهانه میراث فرهنگی برای راه دور و عدم امکان حضور نیروهای یگان برای حفاظت از  بناهایی مانندکاخ چهلستون اردستان  که موجب آتش سوزی در این کاخ شد را بپذیریم آیا میراث فرهنگی حتی برای حفاظت از بناهایی با قدمت ۴ قرن نیز نیروی حفاظتی ندارد!!! واگر یگان حفاظت قدرت دفاع از این بنای تاریخی را ندارد آیا هیچ تابلوی هشدار در ارتباط با بازی در این مکان و هشدار درباره وجود دوربین های مداربسته برای برخورد با متخلفان نیز نباید موجود باشد؟!

فیلمی از بالا رفتن یکی از گردشگران از دیواره مسجد امام و ورود وی به این مکان تاریخی ۴۰۰ ساله را در غیبت نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی مشاهده می کنید.

۴۶

کد خبر 1281854

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =