فرمول تلویزیون برای حذف رقبایش از میدان

تلویزیون از ابتدا تا امروز همیشه در مقابل هرآنچه امکان داشته انحصارش را به خطر بیندازد مقابله کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تلویزیون حالا دیگر تنها رسانه انحصاری کشور ما نیست. حالا با گسترش شبکه‌های اجتماعی و  خبرگزاری‌هایی که در لحظه خبرها را از طریق شبکه‌های اجتماعی به مخاطبانشان منتقل می‌کنند، انحصار خبررسانی‌اش شکسته شده و با ساخت سریال‌های شبکه نمایش خانگی در ابتدا و پس از آن راه‌اندازی تلویزیون‌های اینترنتی که با حق اشتراک نه چندان زیادی می‌تواند از طریق آنها به طور نامحدود فیلم و سریال دید، انحصار سرگرمی‌سازی خود را هم از دست داده است. 

اما آیا تلویزیون به راحتی با این رقبا راه آمده است؟ خیر. افرادی که اولین‌ها برای راه‌اندازی این اتفاق‌ها بودند هنوز هم با چالش‌های زیادی در این زمینه روبه‌رو هستند.

سعید رجبی فروتن از اولین مدیران شبکه نمایش خانگی درباره برخورد تلویزیون با اولین سریال‌های شبکه نمایش خانگی می‌گوید: در سال ۸۹ که اولین سریال‌ها را دوستان زحمت کشیدند و برای شبکه نمایش خانگی ساختند، آنقدر واکنش‌ها از سوی تلویزیون تند بود که چرا ارشاد پا در کفش سریال کرده، که موضوع به مراجع عالی امنیت ملی کشور کشید.

او در ادامه درباره دو برند نماوا و فیلیمو و چالش آنها با رسانه ملی می‌گوید: همین دو برندی که نیم‌بند دارند کار می‌کنند با تهدیدات قضایی شدیدی از جانب سازمان صداوسیما روبه رو هستند و برایشان اظهارنامه رفته است. باید به موجب دعوت صداوسیما از این سازمان مجوز بگیرند و تحت نظارت کار کنند. این یک چالش جدی است که الان داریم. یعنی هفت، هشت سال پیش یک دعوا و چالش حقوقی سر بحث سریال سازی داشتیم که آنجا توانستیم سنگ خودمان را حق کنیم و حالا در بحث استریمینگ‌ها که سیر محتوم تکنولوژی هستند هم باز چالش داریم.

متن کامل گفت‌وگوی سعید رجبی فروتن، حامد عنقا و نادر معماری با خبرآنلاین را می‌توانید در این دو لینک ببینید:

مدیران تمام تلویزیونی و دشمنی با شبکه نمایش خانگی

چرا رقص روی شیشه، قهوه تلخ و قلب یخی در بازار خانگی زمین‌گیر شدند؟

258258

کد خبر 1282492

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • عبدالکریم IR ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
  2 2
  این را بدانید که صدا و سیما بی رقیب است . جالب اینکه فضای مجازی و سریال های خانگی را در کنار یک سازمان عظیم می گذارید ؟ این چه نوع قیاسی ست؟ مثل اینکه یک ابرنفتکش را در مقابل یک بشکه 20 لیتری نفت بگذارید و بگویید رقیب آن است . برخوردها و شدت هایی هم که به زعم شما با برخی موارد شده قطعا دلیلی داشته و تخطی ای صورت گرفته است وگرنه عقاب در آسمان با ابهت پرواز می کند و حال گنجشککانی عبور کنند یا از او جلو بزنند آیا عظمت عقاب زیر سئوال است؟
  • IR ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
   0 0
   - عبدلی... - جونم اوستا! - باز تو بیدار شدی؟! بگیر بخواب دیگه بابا! اَه!