تشکر چین از فرانسه به دلیل حمایت از برجام

ایرنا نوشت: روزنامه خلق چین روز چهارشنبه به نقل از یک سخنگوی وزارت خارجه این کشور اعلام کرد که پکن از تلاش های امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه برای تلاش های دیپلماتیک با هدف میانجیگری در موضوع پرونده هسته ای ایران قدردانی کرد.

«هوا چون اینگ»، امروز در یک کنفرانس خبری ضمن قدردانی از  تلاش های ماکرون، ابراز امیدواری کرد که این تلاش ها بتواند از تنش های موجود در خاورمیانه به ویژه میان دولت آمریکا و ایران بر سر توافق جامع میان قدرت های هسته ای جهان با ایران (برجام) بکاهد.

دولت فرانسه و به ویژه شخص ماکرون به تازگی فعالیت گسترده ای را برای میانجیگری میان تهران و واشنگتن آغاز کرده و در همین راستا با دولت های ایران، آمریکا و روسیه رایزنی های مختلفی را انجام داده است.

این سخنگو در پاسخ به یک خبرنگار همچنین ابراز امیدواری کرد که آمریکا بتواند از سیاست اعمال فشار حداکثری برای ایران دست کشیده و نگذارد همه راه های اجرای برجام از سوی همه طرف های امضاء کننده این توافق بسته شود چون حق قانونی همه متعهدین به این توافق است که بتوان ضمن بیان مراتب برخی نگرانی های خود به کلیت این توافق احترام بگذارند به به تعهدات خود برای اجرای این توافق پایبند باشند.

هوا همچنین گفت که پکن آماده هرگونه همکاری با پاریس است تا بتواند از راه های سیاسی و دیپلماتیک برای حل مسئله برجام بکوشد تا حقوق حقه و منافع قانونی همه طرفین این قرارداد تامین شود.

310311

کد خبر 1283091

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • الاحقر IR ۲۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
    1 1
    به نام خدا موضوع: درخواست خروج از برجام سلام علیکم تنها راه موفقیت ما، مقاومت در برابر دشمنان زورگو، تکیه بر توانمندی و ظرفیت های داخلی و ارتباط با کشورهای غیر مستکبر است. آمریکا و این سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان حتی اگر در مقابل چشم ما، جنگ زرگری هم راه بیاندازند باز دو روی یک سکه اند. متأسّفانه دولت پس از گذشت حدود چهارده ماه از خروج آمریکا از برجام هنوز منتظر وعده سر خرمن اروپایی ها می باشد و در حالیکه از خود برجام اثری باقی نمانده از اقدامات به اصطلاح متقابل ایران در چارچوب برجام دفاع می کند! این در حالی است که اروپایی ها اعتراف کرده اند، هیچگاه تحریم های آمریکا را دور نمی زنند، بلکه فقط در چارچوب آنچه ارباب آمریکایی به آن ها اجازه داده است، غذا و دارو را در برابر فروش نفت می دهند و همزمان بارها ما را تحت فشار گذاشته اند که در برابر همین وعده های ننگ آور توخالی بدون تضمین، به برجام های 2، 3، 4 و 5 ( خود تحریمی مالی FATF، موشکی، منطقه ای و حقوق بشر) بپیوندیم. در واقع این به اصطلاح کانال اینستکس هم، حقه ای چند منظوره برای وقت کشی و نگهداشتن ما در برجام و جلوگیری از ا