مهر نوشت: در حالی که رئیس جمهوری ایران اخیرا از همتای فرانسوی خود برای سفر به تهران دعوت کرده بود، امانوئل ماکرون از سفر خود به ایران در «زمان مناسب» خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رئیس جمهور این کشور اعلام کرد که در «زمان مناسب» به ایران سفر خواهد کرد.

«امانوئل ماکرون» در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی گفت: ما با آمریکا درباره ایران توافق نداریم. دونالد ترامپ می خواهد لحنش را تند کند اما من نه.
رئیس جمهور فرانسه عدم تائید پایبندی ایران به برجام از سوی آمریکا را اقدامی نادرست خواند و نسبت به پایبند ماندن ایالات متحده به توافق هسته ای ابراز امیدواری کرد.

ماکرون همچنین از سفر خود به تهران در «زمان مناسب» خبر داد.

گفتنی است که کاخ الیزه پیش از این اعلام کرده بود که «امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری فرانسه بعد از تماس تلفنی که با «حسن روحانی» همتای ایرانی خود داشت، موضوع سفر به تهران را بررسی کرده است.
کاخ الیزه در این باره گفت: دعوت سفر به ایران که از سوی رئیس جمهوری این کشور پیشنهاد شد، بررسی شده است.

فرانس پرس همچنین به نقل از وبسایت ریاست جمهوری ایران، تاریخ این سفر را سال میلادی آینده (۲۰۱۸) اعلام کرد.

با پذیرش این دعوت، این نخستین بار از سال میلادی ۱۹۷۱ به این سو خواهد بود که یکی از رؤسای جمهور فرانسه به ایران سفر می کند.

این در حالی است که «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه نیز طی هفته های آتی برای دیدار با «محمد جواد ظریف» همتای ایرانی، به تهران می آید.

اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در عدم تایید توافق هسته ای ایران و تهدید به خروج از آن در صورت عدم اعمال تغییرات، موضوع گفتگوی تلفنی رؤسای جمهور ایران و فرانسه و همچنین سفر لودریان، عنوان می‌شود.

5252

کد خبر 717519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =