آبرومند به خانه بخت فرستادن خواهر، ۲ برادر را به زندان انداخت

برنا نوشت: دو برادر تبریزی که به منظور تامین هزینه جهیزیه خواهرشان، اقدام به پشت‌نویسی چک جهت خرید اجناس کرده بودند در پی عدم توان پرداخت بدهی، راهی زندان شدند.

سال ۹۶ و در روزهای بارانی بهار دلنشین برادران تبریزی که یکی متولد ۱۳۶۴ و دیگری ۱۳۶۵ بوده جهت خرید جهیزیه برای خواهرشان، از طریق دسته چک مادر اقدام کرده بودند، اما فروشنده لوازم خانگی از قبول چک بدون پشت نویسی شده امتناع می کنند که در این صورت دو برادر چک را پشت نویسی کرده و تحویل فروشنده می‌دهند.

در پی عدم توان پرداخت وجه چک، فروشنده از این دو برادر شکایت کرده و در نهایت هر دو برادر به علت عدم توان پرداخت بدهی ۲۰ میلیونی از اردیبهشت ماه سال ۹۸ روانه زندان می شوند.

یکی از این دو برادر متاهل بوده و مادر خانواده نیز پیر و بیمار است؛ همچنین یک خواهر مجرد دیگر نیز در خانه داشته و هر دوی این خانواده‌ها در منزل استیجاری سکونت دارند.

البته مبلغ ناچیزی ارث پدری نیز به این برادران رسیده بود که در کنار چک ۲۰ میلیونی، آن مبلغ را نیز جهت خرید جهیزیه برای خواهر هزینه کرده بودند.

طبق آخرین استعلام به عمل آمده بدهی این مددجویان برابر با ۲۰۰ میلیون ریال اعلام شده است و بر اساس همین خیرینی که تمایل دارند در آزادی این دست از زندانیان سهیم باشند، می‌توانند با روابط عمومی ستاد دیه استان آذربایجان شرقی تماس حاصل نمایند.

17۲۳۱

کد خبر 1283246

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =