روسیه فعالیت اندیشکده آمریکایی در مسکو را ممنوع می‌کند

ایسنا نوشت: مقامهای روسیه اعلام کردند که تصمیم به ممنوع کردن فعالیت یک اندیشکده آمریکایی سابقاً تحت مدیریت سفیر آمریکا در مسکو به دلیل تشخیص دادن آن به عنوان یک تهدید امنیتی گرفته‌اند و این ممنوعیت را به زودی اجرایی خواهند کرد.

روسیه اعلام کرد که به زودی فعالیت اندیشکده موسوم به شورای آتلانتیک را که سابقاً توسط سفیر آمریکا در مسکو اداره می‌شده ممنوع می‌کند چرا که دادستان کل روسیه آن را یک "تهدید امنیتی" تشخیص داده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دفتر دادستان کل روسیه اعلام کرد: مشخص شده که فعالیت‌های این سازمان پایه‌واساس نظم قانون اساسی و همچنین امنیت را در کشور فدراسیون روسیه تهدید می‌کند.

این مقام روس جزئیات بیشتری در خصوص دلایل این ممنوعیت ارائه نکرد.

این اتفاق بعد از آن رخ می‌دهد که روسیه در سالهای اخیر اقدام به برخورد با چند سازمان خارجی غیر دولتی دیگر در این کشور کرده است. این روند بعد از آن بالا گرفت که روابط روسیه با غرب در پی بحران سال ۲۰۱۴ اوکراین و درگیری‌های داخلی‌اش و تحریم‌هایی که در ادامه، غربی‌ها به بهانه این بحران علیه روسیه اعمال کردند تیره‌ شد.

دفتر دادستان کل روسیه همچنین اظهار کرد که حکم ممنوعیت فعالیت این اندیشکده را تحویل وزارت دادگستری روسیه برای اجرا داده است.

اندیشکده شورای آتلانتیک که مقر آن در واشنگتن است به درخواست برای اظهار نظر درباره این گزارش پاسخ نداد. سابقا جان هانتسمن سفیر آمریکا در روسیه از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ به عنوان رئیس این اندیشکده فعالیت داشته است.

310311

کد خبر 1283546

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =